У Херсонській обласній лікарні тіла мертвонароджених дітей утилізовували, як відходи, хоча їх мали б віддавати батькам для поховання.

Про це у Facebook. повідомив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

Він зазначив, що особисто переконався у цьому, здійснивши візит до даного медичного закладу. Коли він все побачив на власні очі, то на його зауваження, головний лікар медичного закладу почав лише вибачатися.

«Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо! Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися», – зазначив Микола Кулеба.

Він додав, що звернувся у Херсонську ОДА, щоб з’ясувати, куди йдуть гроші, які виділяються на подібні поховання. Також Кулеба закликав перевірити інші регіони, щоб не допустити подібного.

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище. В це було важко повірити, коли мені про це розповів батько, дитина якого народилася вчасно, але мертвою. Тому я приїхав до Херсонської обласної клінічної лікарні, щоб особисто переконатися в тому, що лікарня утилізувала мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами. Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо!Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг лише вибачитися та зазначив, що це їхня провина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є ПЛОДОМ, і тому повинно бути проведене гідне поховання. І в даній лікарні роками мертвонароджені діти утилізовувалися як медичні відходи. Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися. Які зміни в законодавстві ще потрібні, якщо ви й ті, що є, не читаєте і не виконуєте? Є чіткі інструкції й закони, яким необхідно слідувати. Навряд чи ви змогли б зробити таке з власними дітьми. Скільки ще таких випадків по всій країні, про які не повідомляється? Я звернувся до губернатора Херсонської області з обов'язковим проведенням службового розслідування щодо даної ситуації та з'ясування, куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету. А також до Міністерство охорони здоров'я України стосовно відповідних роз’яснень та перевірок в інших регіонах!

Опубліковано Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба Вівторок, 18 вересня 2018 р.