РПЦ в Україні матиме рівноправність із усіма іншими Церквами та релігійними організаціями.

Про це йдеться у заяві прес-служби УПЦ КП.

“Російська православна церква в Україні буде рівноправно співіснувати з усіма іншими Цервами та релігійними організаціями, як це гарантовано Конституцією та законами нашої держави і міжнародним правом”, — додали у КП.

Київський патріархат із удячністю Вселенському патріарху Варфоломію і Константинопольській Матері-Церкві сприйняв рішення Священного Синоду, які “усувають ряд канонічних аномалій” та відкривають шлях до утворення в Україні єдиної помісної автокефальної Української православної церкви.

Також наголошується, що Київський патріархат не має підпорядкування Церкві Росії.

У Київському патріахаті закликали єпископат, духовенство та вірних УАПЦ, як і єпископат, духовенство та вірних Московського патріархату, підтримати процес об’єднання українського православ’я й утриматися від захоплення соборів і майна, а також від помсти.

Там додали, що процес об’єднання українського православ’я повинен відбуватися добровільно, мирно та без примусу, а кожен член церкви, як і кожна громада мирян чи ченців матимуть право вільно обрати центр свого церковного підпорядкування — належати до української чи до російської Церкви.