Українську помісну автокефальну церкву може очолити представник Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) — митрополит Винницький і Барський Симеон (Шостацький). Таку думку висловив релігієзнавець, директор Центру релігійної безпеки Дмитро Горєвой у коментарі кореспонденту УНН.

“Вінницький Симеон — він проукраїнський архієрей. Він не дуже відомий своїми заявами, але, разом із тим, дуже простий. Вірогідність того, що саме він може бути обраний, є, але невідомо, наскільки велика. Питання ще в тому, яку позицію займе Вселенська патріархія, тому що дуже багато буде вирішуватись саме на Фанарі”, — зазначив експерт.

За його словами, саме кандидатура від УПЦ МП могла би бути компромісною на виборах очільника незалежної Української православної церкви, оскільки в УПЦ КП просто немає потужної кандидатури, яка була б компромісною і могла би бути прийнятною для всіх сторін.

Як пояснив релігієзнавець, МП представляє собою конфедерацію єпархій, де в кожній єпархії є свій місцевий “князьок” — єпископ, котрий зберігає взаємини з центром, але вирішує всі питання на місцях самостійно. В Київському ж патріархаті вибудувана “жорстка вертикаль влади”.