Форум презентував для львів’ян та українців не лише знакових постатей сучасної літератури, але й, що важливо, відкрив для гостей Україну. Відтак, автор знаменитих «Коротких історій для душі Бруно Ферреро», під час зустрічі із молоддю сказав: «Україна стала для мене справжнім сюрпризом».

Букерівський лауреат, почесний гість Форму видавців П’єр Дібісі, заявив: «Я почуваюсь українцем».

В порівнянні із попередніми роками масштаби літературних акцій цьогоріч помітно збільшились. Про що свідчать все нові й нові складові у структурі Книжкового ярмарку і Львівського міжнародного літературного фестивалю зокрема. Успішно дебютував «фестиваль фестивалів» «Контекст», завдання якого зорганізовути комунікацію у літературного просторі України та налагодити діалог між різноманітними фестивалями.

«Приємно відзначити, що до нас прибули гості із усієї України: з Луганська, Харкова, Севастополя, чудово був представлений Київ та Львів. Важливо відзначити і високу відвідуваність усіх заходів», – розповіла координатор фестивалю Ірина Лепська.

Також Форум черговий раз довів необхідність промоції книги. Невипадково грандіозним попитом серед читачів користувались цьогоріч Сковорода та Бруно Шульц. Чому сприяли абсолютно нові фестивалі, які цього року вперше стартували і були присвячені детальнішому знайомству, осмисленню та відкриттю творчості обох феноменів: («Бруно Шульц: до 120-річчя від дня народження» та «Від Сковороди до Сковороди»: 290 років від дня народження».

В останні дні Форуму «Цинамонових крамниць» Шульца на книжкових прилавках вже не було. Кількість проданих примірників близько півтори тисячі, в порівнянні із попередніми роками – рекорд.

Про збільшення літературних «апетитів» на цьогорічному Форумі розповідають і самі видавці: «За два дні ми вже все, що привезли, все допродуємо. Все, що мали продати за чотири дні, продали за два», – розповіла видавець Світлана Арсенич.

При тому, що відвідуваність Форуму цьогоріч була меншою в порівнянні із попередніми роками, як розповіла президент Форуму видавців, Олександра Коваль. «Потрібно проаналізувати з чим пов’язана ця ситуація», – додала вона.

Очевидно відвідувачі Форуму почали купувати більше книжок.

Особливою радістю для видавців стало більше зацікавлення гостей Форуму класиками української літератури, яка в порівнянні з попередніми роками зросла. Українська класика нарешті в моді, – зазначають видавці.

«Наразі рано підбивати підсумки, цілісної картини результатів ми ще не отримали. Але всі акції заплановані відбулись, відвідуваність заходів була високою. Успішним став старт фестивалю «Контекст», відтак він матиме продовження, тішать схвальні відгуки про захід учасників з різних міст України», – розповіла Вголосу Олександра Коваль.

Фото Йосипа Марухняка