Ним став засновник підприємства ДП «Албіс Компані» ТзОВ «Діаніум Трейдінг Ко Лімітед» (зареєстроване на Кіпрі) Андрій Іонов, який одночасно є власником ресторанів «Вероніка», «Чорний кіт» та «Амадей». Так постановив Господарський суд Львівської області, розглянувши позов Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради.

А розпочалася історія такої відомої для львів’ян аптеки ще влітку 2011 року. Саме тоді міськрада прийняла ухвалу № 605 від 30 червня 2011 року «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності м. Львова, що підлягають приватизації способом викупу». Депутати дозволили приватизувати приміщення площею 268,8 м. кв. На цій підставі Управління комунальної власності розпочало підготовку до продажу. Очевидно, що завчасно готувався до купівлі такого стратегічного об’єкту і його орендар пан Іонов.

Депутати вирішили, експерти оцінили, чиновники підготували необхідні документи для відчуження майна громади. Як встановив суд, ще 27 лютого 2012р. між Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради (продавець) та Дочірнім підприємством «Албіс Компані» товариства з обмеженою відповідальністю «Діаніум Трейдінг Ко Лімітед» Республіка Кіпр (покупець) було укладено та нотаріально посвідчено договір №2741 купівлі-продажу нежитлових приміщень способом викупу, згідно пункту 1.1 якого, продавець зобов’язувався відповідно до ухвали Львівської міської ради 3-ї сесії 6-го скликання від 30.06.2011р. №605 передати у власність покупця нежитлові приміщення загальною площею 268,8 кв. м., які розташовані за адресою: м. Львів, вул. Коперніка М., буд.1.

Відповідно до п. 2.1 договору, покупець зобов’язувався заплатити 2 015 592, 00 грн. за придбаний об’єкт продажу протягом 30 календарних днів з моменту нотаріального посвідчення даного договору.

За умови сплати не менше як 50 відсотків ціни продажу об’єкта протягом тридцяти календарних днів з часу нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, термін оплати продовжується ще на тридцять календарних днів.

Отож із судового рішення стає зрозуміло, що за один метр квадратний нежитлового приміщення у центрі Львова (центріше не буває – «Вголос») місто отримало 7498,48 грн. (тобто менше однієї тисячі доларів США).

Щоправда, позов чиновників до покупця стосувався далеко не суми і вартості метра квадратного. Йшлося про те, що покупець заплатив за нерухоме майно двома частинами (траншами). І хоча позивач вимагав внести певні зміни до договору купівлі-продажу, посилаючись на зміни в законодавстві (а саме йшлося про одноразову і повну сплату за нерухоме майно), Господарський суд суд дійшов висновку, що вимоги позивача про внесення змін до договору з метою приведення його положень до вимог чинного законодавства, на який посилається позивач в обґрунтування своїх вимог, не може бути підставою для зміни договору в силу норм ст. 652 ЦК України, оскільки таке не є умовою договору та умовою, яка істотно змінилася. Відтак, внесення будь-яких змін до договору або доповнення його змісту можливе лише за взаємною згодою сторін, що передбачено п.11.1 договору. Втім, оскільки така згода між сторонами не досягнута, підстави для задоволення позову відсутні.

Щоб не втомлювати судовими резолюціями, акцентуємо увагу на кількох моментах. По-перше, ціна, за якою придбано елітну нерухомість (кажуть, що схожа нежитлова нерухомість навіть у після кризовий період ціниться не менше ніж 5 тис. у.о. за метр квадратний).

По-друге, як нагадує видання lviv.nashigroshi.org, новоспечений власник колишньої аптеки Андрій Іонов пообіцяв, що разом з реставрацією аптеки поступово відтворить пасаж «Міколяша». Для цього 19 травня 2011 року депутати Львівської міськради надали в оренду на 10 років чотири земельні ділянки у внутрішньому подвір’ї аптеки.

Однак наразі перспективи відновлення аптеки у цьому місці є дуже сумнівні.

Керівник Держслужби з лікарських засобів у Львівській області Сергій Чередниченко нещодавно назвав великою історичною втратою для Львова закриття аптеки, в якій винайшли гасову лампу.

Довідка

Будинок № 1 на вул. Коперника. На місці цієї будівлі у 1828 році було відкрито аптеку «Під золотою зіркою». Тут у 1853 році львів’яни Ігнатій Лукасевич і Ян Зег винайшли гасову лампу. У 1892 році тут було збудовано Пасаж Миколяшів — покритий перехід від Коперника до сучасної вулиці Вороного з бічним виходом на площу Міцкевича. У пасажі прогулювались львівські бідняки. На початку Другої світової війни на пасаж впала авіаційна бомба, яка зруйнувала його. Зараз перший поверх будівлі займає центральна аптека міста Львова.

За матеріалами: reyestr.court.gov.ua, lviv.nashigroshi.org, uk.wikipedia.org

Фото Йосипа Марухняка