«Квартирник видався дуже атмосферним. Зі сцени падало тьмяне, акуратне червоно-синє світло, зі стель звисало зімпровізоване осіннє листя, біля ніг музикантів горіли свічки та лежали квіти. А посеред сцени стояв мольберт з полотном, на якому красувався малюнок компасу – власноруч намальованого учасниками гурту.

Як зазначали самі музиканти, їхня музика – дуже осіння. Це можна відчути чи не в кожному рядку. Виконували свої основні, вже досить відомі композиції, а також нові, вперше презентовані.  Хоча і в неповному складі. Барабанщик гурту наразі поїхав в АТО, а вихід альбому планується на зиму.

Їхня лірика намагається охопити якнайширший спектр людських емоцій, почуттів та думок. «Ми не лікарі, щоб лікувати і не якісь люди, щоб вчити. Ми просто ділимося своїми почуттями. Але наш музика – це не просто вийти та відірватися. Ми розповідаємо історії, хочемо, щоб люди думали, робили висновки», – говорить соліст.

Пісні, нові й старі, відрізняючись аранжируванням, апелюють до кожного окремо, через загальні ситуації звертаючись безпосередньо до особистого. Зачіпаючи струни та викликаючи в кожного свої власні спогади, мрії, роздуми.

«Я зрозумів, що у житті є єдина людина,

яка тебе простить і ніколи не спитає:

«Так, чому, навіщо?».

Просто подивиться, посміхнеться.

І скаже: «Успіху, я вірю в тебе, син мій!»

Пісня «Мить»  один з перших офіційних синглів групи.

Гурт має свій, неповторний стиль виконання: фірмовий екстремальний вокал Віктора, чистий та дзвінкий вокал клавішника та гітариста за сумісництвом Олеся, тягуча електро- та акустична гітара Дмитра. Їм вдалось поєднати непоєднуване: важку музику гармонійно злити з м’якою акустикою, з оркестровими натяками.

Всі музиканти – вже дорослі люди, з широким музичним та життєвим досвідом за спиною – про що вони і співають, шукаючи зі слухачами спільних ноток. «Компас для нас – як дитина, яку потрібно виховувати, і ми – її сім’я».

«Фарби життя загустіли,

риси душі не мої.

Тексти пісень застаріли

для мене в моєму житті.

Всю силу взяти в кулак, вивертаючи душу.

Без бажання ніяк.

Для себе я мушу!»

Пісня «Минулий»

«Чому саме «Компас»? Ну, саме слово говорить за себе. Ми даємо різні напрямки. Самі є різними напрямками. Даємо певні напрямки – і змушуємо робити висновки»

Віктор часто розмовляв з залом, перепитував, чи всім все подобається, сам насолоджувався процесом та виконанням. Значна частина їхніх вступів – це чиста  імпровізація. Музиканти, за їхніми словами, вже достатньо добре знають одне одного, інтуїтивно вгадують жести інших музикантів, на ходу вигадують ефектні жести.

Після виступу, кожен охочий міг підійти до мольберту і написати там що-завгодно: викликані емоції, побажання, подяку. Ну, або скаргу. Хоча задоволених не було видно – «Компас» гучно викликали на біс.

«Я викликаю правду у собі,

щоб вимагати того в інших,

Щоб опадати з жовтим листям

і сходити із сонцем літнім…

І я один, зовсім один,

хоча глибоко у мені нас майже троє,

Стрибаємо з вогня у воду,

щоби не здатися в неволю»

Пісня «Один»

Так і завершив свій виступ оригінальний гурт «Компас», пообіцявши новий альбом, нові зустрічі та нові композиції.

Даниїл Задорожній, спеціально для «Вголосу»