До активістів з громадської організації «Розвиток громади» за допомогою звернулися львівські підприємці з ТзОВ «Торговий дім «Все для тебе». Вони заявили, що інспектор податкової інспекції вимагав від них хабар у розмірі… 650 доларів. Оскільки люди втратили довіру до правоохоронних органів, які б мали реагувати на подібні вимагання, за цю справу взялися активісти.

«Розвиток громади» спробував самотужки з'ясувати, чому у Львові досі процвітає хабарництво. Активісти звернулися до начальника управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Львівській області Андрія Магдяка, аби дізнатися, чи він якимось чином відреагував на цей інцидент. Однак чоловік відмовився спілкуватися та зустрічатися з представниками громадськості.

Чому начальник управління внутрішньої безпеки уникає публічного спілкування, він не пояснив. Громадськість припускає, що той боїться відкритої зустрічі, бо сам має за плечима чимало грішків.

Сімейне процвітання за рахунок корупційних схем?

Нікому не секрет, що пан Магдяк прийшов на теперішню посаду з митниці, де він справно служив і отримував звання будучи «в курсі» всіх контрабандних схем, які діяли на митниці. Усі ми добре знаємо, що схеми нікуди не ділися, от тільки пан Магдяк зараз став тою людиною, котра відповідає за покарання корумпованих митників.

На цьому фоні цікавим фактом є те, що  дружина Андрія Магдяка працює на митниці. Невже випадковість? Думаю, від такого припущення на обличчі у кожного з'явилася саркастична посмішка. Сім'я Магдяків, по суті, має вплив на роботу Міністерства доходів та зборів у Львівській області. Це дає підстави думати про можливі злочинні змови та прикривання фактів порушення закону.

Однак когось винити не беремося, бо, як кажуть, не спійманий – не злодій. Більше того, Андрій Магдяк керує відділом, який повинен виявляти зловживання та корупційні дії працівників тої ж митниці. Якщо його підлеглі беруть «на лапу» зелені купюри, то це означає одне з двох – або Андрій Магдяк кришує їх, або він є професійно непридатним, бо не знає, що у нього твориться під носом.

Громадськість не на жарт стурбована і вимагає від пана Магдяка звіту про роботу управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Львівській області. «Ми хочемо знати скільки хабарників було затримано паном Магдяком та його підлеглими  у 2013 році?», – вимагають активісти.

Посада у податковій – подарунок долі чи запланована купівля?

Усі знають, що простому смертному важко потрапити на роботу у податкову. Аби працювати у стінах цієї установи, потрібно заплатити кругленьку суму. Через це той, хто придбав елітну посаду, намагається відбити гроші за рахунок корупційних схем.

Ходять чутки, що Андрій Магдяк поставив на потік отримання незаконних коштів за видачу та погодження дозволів щодо призначення на посаду працівників ДПС у Львівській області. Відтак громадськість хоче знати, наскільки дана інформація відповідає дійсності.

Магдяк «кришує» діяльність конвертаційного центру?

З березня до серпня 2014 року в Україні було виявлено близько 40 конвертаційних центрів. На Львівщині викрили подібні економіко-кримінальні феномени… аж один. Невже у Львові все так добре?

За словами активістів з громадської організації «Розвиток громади», Андрію Магдяку ще за президентства Януковича надсилали звернення про діяльність на Львівщині потужного конвертаційного центру. Тоді ним керував бізнесмен Віктор Кривун. Як відомо, оборот даного центру складав щороку понад мільярд (!)гривень. Також завдяки йому було створено чимало фіктивних підприємств, через які, власне, проводився «обнал» грошей.

Враховуючи усі вище перечисленні факти, активісти громадської організації «Розвиток громади»  пропонують Андрію Магдяку пройти тест на детекторі брехні. У присутності журналістів та громадськості начальник управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Львівській області з допомогою поліграфа зможе розвіяти усі сумніви. Усі витрати активісти беруть на себе. На роздуми начальнику управління внутрішньої безпеки дається тиждень. Якщо Андрій Магдяк вкотре проігнорує прохання, громадськість вимагатиме його відставки.

Ірина Хмельницька, спеціально для «Вголосу»