Українців, які напередодні виборів прагнули якісного оновлення Парламенту, і щиро повірили та проголосували за нових і чесних, згодом просто шокувала поведінка окремих нардепів.

Зокрема, нещодавно Глава Офісу президента Андрій Богдан заявив, що у партії «Слуга народу» є божевільні та психічно хворі люди. Також ті, що «раніше на ринку продавали фрукти, весільні фотографи, хтось себе почуває тваринами, бо частина людей прийшла у фракцію «реально з Фейсбуку». Зріз суспільства».

І вже через кілька засідань Ради українці самі переконалися, кого обрали.

«Такого ще ВРУ не бачила», «Ніякої поваги до виборців і взагалі до Держави»; «Фууу! Ну це огидно!»; “Культура так і пре», – просто «засипали» «компліментами» нардепа Дубінського, який обідав просто у сесійному залі.

Смачного Александр Дубинский

Опубліковано Yan Dobronosov Середа, 2 жовтня 2019 р.

При цьому екс-журналіст  ще й полюбляє приходити на сесії у футболках з лайливими написами. Як-от: «Яких тобі ще, б*ядь, реформ не вистачає?” тощо.

При цьому українці неодноразово висміювали депутатів за «красивий сон» у Раді – того ж екс-президента Петра Порошенка та його колегу з партії Олексія Гончаренка. Мовляв, «увійшли у транс», «хропуть під колонами» і взагалі побажали «спати спокійно».

А нардеп Кива взагалі «прославився» не лише в Україні, а й за її межами своєю відверто клінічною поведінкою – «дро…ив у Раді».

Хоча він у цьому не бачить нічого непристойного – більше того: запропонував скликати прес-конференцію для… свого х…

«Застукали» журналісти під час засідання за дивною поведінкою і нардепа Миколу Тищенка, який, як і його «папєрєднік» Добкін, ховався за колоною, потім ходив із боку в бік, тер ніс і голосував на вимкненій системі «Рада» за закони.

А інтимні та нецензурні переписки нових народних обранців – ще той треш.

Про те, як бидло опинилося у Парламенті та як це впливає на імідж держави, «Вголос» поцікавився у політтехнолога Тараса Загороднього, експерта із питань невербальної комунікації та психолога Валентина Кіма, соціолога, експерта у галузі політичної та електоральної соціології Ірини Бекешкіної та директора інституту трансформації суспільства Олега Соскіна.

Чому наші депутати так поводяться, знаючи, що вони у Раді і за ними «стежать» камери?

Валентин Кім:

Зараз ми бачимо оновлений склад Верховної Ради – і це необхідно врахувати, адже переважна більшість депутатів жодного разу не була на будь-яких посадах. Їх вперше обрали та ще й у найвищий законодавчий орган країни,тому і не мають досвіду необхідної поведінки. От і бачимо: нардепи невиховані у буквальному сенсі цього слова, тобто не мають необхідного професійного виховання. Також треба враховувати те, що у суспільстві до органів влади та до депутатів ставлення здебільшого зневажливе.

До того ж люди, які потрапили у Верховну Раду, є представниками усіх верств населення, а населення у нас не є культурним і вихованим. Тому обідати на робочому місці – це норма не тільки серед депутатів. Це, якщо аналізувати у загальному.

Це персональна невихованість, хамство і зневажливе ставлення до інших

А щодо поведінки окремих персон (тут є свої нюанси) – тих же Киви, Бужанського, Дубінського – це вже персональна невихованість, персональне хамство і персональне зневажливе ставлення до інших, коли ти отримав якусь владну посаду. Тобто для окремих осіб бути депутатом – означає не лише захищати власний бізнес, або «заробляти» кошти, лобіюючи якісь закони тощо, а це ще потреба виділитись, бути вищим за інших. І бачимо, як таке ставлення провокує людину постійно демонструвати те, що вона, мовляв, досягне певного успіху, а всі інші – ні. Тому Дубінський викладає у мережі фото, на якому красуні в черзі намагаються стати його прессекретарями; тому Бужанський дозволяє собі зневажливе ставлення до журналістки, називаючи її тупою вівцею; тому Кива – це взагалі окрема розмова… Якщо готовити про Киву конкретно: я неодноразово стикався з ним на ефірах і можу сказати, що це дуже, м’яко кажучи,  особлива людина. І тут не справа у його мандаті, він і без нього нього так поводиться.

Ірина Бекешкіна:

А якби вони так не поводилися – хтось би їх фотографував? Ні. Тому і бачимо таку поведінку – окремі нардепи піаряться, аби їх знали і про них говорила вся країна. Хтось може потім похвалитися, що його по всіх телеканалах показали. Кива – точно може. І тут ще варто врахувати, що декому треба постійно бути  в центрі уваги – і вони задля цього весь час щось нове і придумуватимуть.

Тарас Загородній:

Ну Кива ж «ховався» (сміється – ред.), просто ховав не все. Але тут варто зауважити, що нардепи під час засідання Ради увесь день знаходяться у залі –все-одно якісь особисті питання виникають, тому і бачимо часто цікаві переписки. І взагалі: ті, кого понабирали в Раду, особливо це стосується «Слуги народу» (а тут є весільні фотографи, ресторатори, актори тощо, – ред.), до системної роботи неспроможні, тому вони поводяться у Парламенті так, як і в житті. І у цьому нічого дивного немає, бо у Парламенті їх змусили сидіти в залі і займатися тим, чого вони не розуміють. От і починають нудьгувати, або виявляти своєрідний внутрішній протест. Та й, звичайно, депутати і розслабляються під час засідання протягом дня, тим більше камери ж нагорі, а не біля них, тому часто забувають, що за ними «стежать».

Олег Соскін:

Вони ж по-суті ліліпути, а ставши депутатами, просто «стали на ходулі».

Все йде від моделі самого найближчого оточення Зеленського, того ж Богдана – вони ж усі так поводяться. Подивіться навіть на прессекретарку президента  – це зухвалість і неповага до людей інших професій. Є така приказка: «Із грязі – в князі». От і маємо: до влади прийшли хами і невігласи. До того ж до депутатства вони майже усі були неуспішними. Тобто лузери прийшли у Раду, які не змогли досягнули в житті певних успіхів через свою некомпетенцію моральні якості, освіту чи роботу. Та й прийшли до влади завдяки випадковим обставинам, бо блазень очолив країну через те, що стара правляча верства себе просто вичерпала. Натомість прийшли нічим не кращі – раби, що обслуговували ці правлячі кола. Зеленський же зараз поводиться як людина, яка вже жодного зобов’язання виконувати не хоче. Став на шлях брехні і підбирає таких, як він сам. А тут вони дорвалися до безмежної влади. От і вилазить нагору їхнє нутро. А свою некомпетентність та бездарність треба ж чимось прикривати – нахабством, зухвалою поведінкою, хамством і зверхністю. Вони ж по-суті ліліпути, а ставши депутатами, просто «стали на ходулі».

Чому ж так сталося?

Тарас Загородній:

У «Слугу народу», наприклад, набирали здебільшого людей з вулиці, які не розуміли, куди вони йдуть і що їм доведеться робити. А коли стали нардепами – несподіванка: виявляється, що у Парламенті ще й працювати треба, до того ж  достатньо системно. Тому ми і бачимо, що більшість нових народних обранців  неспроможні навіть усвідомити, чим вони займаються. Також, якщо говорити про ту ж таки «Слугу народу», її депутатів «пресують», як у Радянському Союзі: сиди і голосуй так, як тобі кажуть. От і маємо результати: депутати через свій інтелектуальний рівень на різні питання навіть відповісти не можуть, от і заборонили багатьом узагалі щось говорити.

Ірина Бекешкіна:

Багато кому із новообраних раптом випала можливість стати депутатом Верховної Ради, хоча до цього вони про це навіть і не мріяли  – тому і не звертали увагу на свою компетенцію, освіту чи спроможність для роботи нардепа.

Валентин Кім:

Мало-хто з новообраних депутатів перед обранням в Раду усвідомлював, чим  треба буде займатися у Парламенті. Та й зараз багато-хто не розуміє. Тим більше не можуть наші новобрані тривалий термін знаходитись у стані мобілізації, тому й розслабляються: починають жартувати, переписуватися, спати на робочому місці тощо. А при теперішній роботі Ради у депутатів часто немає можливості, аби ознайомитись із документами, за які вони голосують. Лише згодом зрозуміють: це відповідальна робота, до якої вони не підготовані ані фізично, ані психологічно.

Чи нормально, що керівник Офісу президента Богдан привселюдно заявляє, що у «Слузі народу» є «божевільні і психічно хворі люди»?

Валентин Кім:

Ця фраза Богдана мене дуже здивувала. Він же досвідчений юрист і знає, яку вагу мають слова. Та й керівник Офісу президента взагалі дуже обережний у своїх висловах, якщо це стосується важливих для нього справ. Та якщо він дозволяє собі такі вислови про депутатів від «Слуги народу», це демонструє його зневагу до них.

Хоча доля правди тут є, адже самі по собі ці люди нічого не варті у політичному плані. Без бренду своєї партії вони нікому не відомі, нічого не вміють, нічого не знають, лише представляють політичну силу. І зневажливе ставлення верхівки партії до цих статистів показує їм: більшість із вас прийшла нізвідки і ні на що не впливає. Ви статисти і кнопкодави, ваша справа – голосувати за ті закони, які треба. А мати якусь власну думку – це не входить у ваші функції. Принаймні таке складається враження.

Ірина Бекешкіна:

Я думаю, Богдан просто зневажає Верховну Раду, бо для нього і його партнерів на горі складається враження, що депутати у Парламенті, принаймні нардепи від «Слуги народу», – це стадо, яке підібрали, аби вони одностайно голосували.  Хоча там є різні люди, але ця зневага відчувається у всьому. Та й згадати навіть, як той же Богдан кричав публічно та ображав нардепів президентської партії, коли не було одностайного голосування за якийсь законопроект. Бо у цю партію набирали здебільшого «ручних».

Тарас Загородній:

От чому так Богдан поводиться? Значить  депутати самі дозволяють, щоб з ними так розмовляли. Та відповідь не забариться. Вже не забарилася: тієї монобільшості у «Слуги народу», яка була на початку, вже де-факто немає, як і фракції.

Олег Соскін:

Богдан каже правду, але разом з тим – жахливі речі. Та самі українці мають зрозуміти, хто тепер ними керує, з кого сформували вищу законодавчу гілку влади в країні, яка є парламентсько-президенстською республікою. Божевільня.

Як така поведінка нардепів впливає на імідж країни та на зміну ставлення українців  до депутатів?

Тарас Загородній:

Така поведінка депутатів у Раді звичайно позначається на іміджі країни. Ми й так вже прославилися завдяки розмовам Зеленського і Трампа, а тут ще й це. Ну але українці самі обрали такий Парламент. Та поки є довіра до Зеленського, ставлення до нардепів у народу сильно не зміниться, бо це люди президента. Але, як тільки рейтинг Зеленського «покотиться» (а ми бачимо, що люди вже починають ставити питання), ситуація зміниться і для нардепів.

Ірина Бекешкіна: 

Єдине, що може викликати неоднозначну реакцію у наших закордонних партнерів, – це те, що Раду назвали «зеленим принтером» – коли депутати голосують без всякого обговорення та ознайомлення за все, що їм пропонують. Хоча народу така швидкість голосування подобається, бо багато українців і голосували за цих нардепів, аби вони ухвалювали все, що пропонує Зеленський.  Але, чесно кажучи, шокувало те, що після другого туру президентських виборів, за даними опитування, за «Слугу народу» готові були віддати свій голос 44% українців, хоча там на той час не було ще жодної людини, навіть Разумкова.

Валентин Кім:

Я б дуже хотів, аби українці нарешті подорослішали і почали ставитися до держави по-дорослому, адже кожного разу обирають якихось «чудотворців» – і в президенти, і в депутати. Останні обіцяють народові явно нездійсненні речі, та народ все-одно за них голосує. Зеленський також «чудотворець», бо його обрали як людину, яка має поламати систему і зробити щось, чого ще не було, і при цьому дуже швидко. Порошенко свого часу також отримав великий кредит довіри, бо багато українців реально сподівалися, що він справді і дуже швидко закінчить війну і виведе країну з політичної кризи. Загалом кожного разу українці обирають якісь нездійсненні мрії замість реальності і правди. І це не забаганка Зеленського чи ще когось – це структура нашого суспільства. Наш народ  обирає тих людей, які його дурять.

Олег Соскін:

Нардепів сприйматимуть як працівників цирку

Триває подальша дискредитація органів влади і взагалі чинної системи. А ми ще ж не стикнулись з наслідками, з тим, що нардепи витворяють: вони ж повністю змінюють правила життя українців. Бо ніхто ще до кінця не зрозумів, що вони там понаприймали, які закони – і щодо Генпрокуратури, і щодо утисків бізнесу тощо. Та й Кабмін сформований з дітей некомпетентних, тому все негативне ще попереду. Ми поки бачимо поведінку – а згодом побачимо результати в законодавчому полі.

І взагалі: Верховна Рада – це вищий законодавчий орган, а не шапіто. А згодом нардепів просто сприйматимуть, як працівників цирку. Головне, аби потім українці знову не ридали  замість того, щоб сміятися.

Марія Волошин, «Вголос»