У Туреччині команда Юрія Вернидуба закладає фундамент до того, аби по завершенні чемпіонату виконати головне завдання на сезон – опинитися у зоні Ліги Європи. Про це та інше Вголосу розповів гравець команди, колишній півзахисник ФК «Львів» Павло Худзік. До слова, з Павлом вдалося поспілкуватися саме у Львові, адже поїздки до міста Лева на новорічні-різдвяні свята для нього уже традицією…

Ніколи не ігнорую можливість знову приїхати до Львова, коли маю таку нагоду, – починає розмову Павло Худзік. – Мабуть, це стало уже традицією (сміється). Львів – енергійне місто, яке серйозно затягує. Звісно, найчастіше випадає така можливість, коли у нас є відпустка. Окрім міста Лева, на новорічних-різвяних святах був в горах Карпатах та провідав батьків, які мешкають на Хмельниччині.

Кажуть, там ти провів турнір з міні-футболу серед своїх друзів.

Так, назвали його «Кубок друзів». Не можу сказати, що він був юнацький чи підлітковий, адже в усіх командах грали або колишні футболісти, або ті гравці, які ще на певному професійному рівні виступають за різні команди. Такий турнір на моїй батьківщині пройшов вперше. Вдалося зібрати вісім команд. Планую, наступного року взимку його провести знову і зробити турнір традиційним.

Продовжуючи тему Львова, ти, мабуть, полюбив місто Лева, оскільки свого часу виступав за ФК «Львів».

Звісно. Жаль, що такої команди уже немає. Пригадую, коли ми вилітали з Прем’єр-ліги, багато людей навіть плакали. Чимало вболівальників у той час були на нашій стороні. Ця команда багато років будувалася і мала великі перспективи. Приємно було те, що було чимало молодих гравців і всі були українцями. Хочу висловити слова вдячності президенту цієї команди Юрію Кіндзерському, за те, що постійно підтримував команду і допомагав гравцям у різних особистих справах.

Перейдемо до клубних справ. Як відомо, в двадцятих числах січня «Зоря» полетить на збори до Туреччини.

Там будемо готуватися до продовження ігор у чемпіонаті. Перша гра у нас з «Металістом» і, мабуть, нікого не здивую, якщо скажу, що до цього матчу потрібно буде добре підготуватися. У другому колі нам треба виступити достойно і виконати те, завдання, яке перед нами поставлено.

Маєш на увазі вихід у Лігу Європи?

Так. Президент і тренер це завдання озвучили, усі гравці, звісно ж, про нього знають. Нам потрібно потрапити в шістку кращих команд України.

Наразі «Зоря» посідає сьоме місце в турнірній таблиці. Чи реально, на твою думку, команді зробити стрибок на одну сходинку вверх?

А чому б ні? Головне добре підготуватися до сезону на зборах. У нас хороший колектив, амбітний тренер і добрий психолог. У потрібний момент він вміє знайти необхідні слова, дати підказки чи щось навчити.

Наскільки на твою думку важливо якісно провести зимові збори?

Вважаю, нам треба підготуватися і фізично, і тактично, і технічно. Перед нами поставлене серйозне завдання і керівництво команди нам створює усі необхідні вимоги для того, аби ми його виконали.

Як оціниш виступ «Зорі» у першому колі чемпіонату?

Сьоме місце – непоганий результат, проте, вважаю, що команда могла бути вище. Чимало очок ми недобрали і просто загубили. Попри це, треба дякувати Богу за те, що у нас є.

«Зорі» доволі несподівано вдалося взяти максимум у матчах проти дніпропетровського «Дніпра».

З «Дніпром» нам щастить грати (сміється).

Загалом, у першому колі ти зіграв не так багато через травму.

На щастя, уже залікував травму і тепер нічого не турбує. Буду доводити свою профпридатність на тренуваннях та товариських матчах.

Пригадую, коли ти прийшов в «Зорю» кілька років тому, то зазнав значної серйознішої травми, аніж була тепер.

Не дуже б хотілося б згадувати цей епізод, однак тоді серйозно травмувався у першому своєму матчі. Довелося їхати до Німеччини на операцію. Вдячний керівництву команди, а саме Євгенові Геллеру та Сергію Рафаїлову, які пішли мені на зустріч в усіх справах. «Зоря» мені оплатила операцію у Німеччині по повний курс реабілітації.

Розмовляв Богдан Пастернак

Фото: Телеграф