Петре Нестеровичу, народний депутат Писарчук звинуватив Вас у зв’язках з кримінальним авторитетом "Завінею". Наскільки серйозні ці обвинувачення?

Керівник обласних регіоналів, спілкуючись із журналістом агентства «Гал-інфо», серед іншого сказав таке: «Коли я починав розбудовувати бізнес, то один із заступників нинішнього голови обласної ради возив кримінального авторитета, який мене «щемив», щоб я платив данину».

Ця розмова з’явилось на сайті 29 серпня зранку. Мого прізвища тут названо не було, тому я й не реагував на ці фантазії. Однак вже через три дні газета "Експрес" у № 96 у статті «Партія «Свобода» чи партія рекету?!» робить своєрідні "сенсаційні" висновки щодо моїх стосунків з громадянином "Завінею", який у свій час мав серйозні проблеми із законом. Буцімто я був у нього водієм. Пізніше пан Писарчук підтверджує ці свої слова в коментарі ЗІКу. Знаєте, більшого маразму, брехні та нісенітниці не можна собі уявити. В кожного з нас тисячі знайомих, сотні товаришів, друзів.

Особисто я і справді добре знав Ореста Завінського. Ходив з ним в одну группу в садочку, ми були однокласниками. Ми в молодості товаришували. Переконаний, що в нього було безліч знайомих і серед лікарів, вчителів, інтелігенції, звичайних людей. Що, їх теж у чомусь підозрювати? Але кожен з нас вибрав свою дорогу. Це ж життя! Хтось іде в комсомол, вступає в Комуністичну партію, хтось працює на заводі, а хтось стає олігархом, краде у міста землю, не сплачує податків.

Якщо однокласник Писарчука був би засуджений за згвалтування, а Петро Іванович колись на своїй машині підвозив його до Ленінського райкому комсомолу де він був першим секретарем, то це ж не означає, що сьогоднішній лідер регіоналів області є пособником гвалтівника? Так же можна кожну ситуацію довести до маразму! Знаєте, тут вийшло як в тому анекдоті: "Куме, а ваша донька повія! – Але ж в мене самі сини! – А ви тепер йдіть і пояснюйте це кожному на селі".

Але якщо ці звинувачення безпідставні, то що спричинило випад Писарчука проти Вас?

Усе це чітко спланована провокація проти ВО "Свобода" та мене особисто. На певному сайті з’являється розмова, кілька речень з якої опісля передруковує популярна газета і ретранслює біло-голубе (за кольорами дизайну веб-сторінки) агенство. Істерика Петра Писарчука викликана катастрофічним падінням довіри в області до влади і обласних регіоналів. Злодій кричить – лови злодія! Ну це ж в підручниках з політичної боротьби написано, що якщо у тебе проблеми, то створи напругу навколо своїх конкурентів і хай вони оправдовуються. В регіоналів земля горить під ногами! Довели державу до ручки!

Ви ж бачите, що на сході люди вже коктейлями "молотова" закидують будинки багатіїв та місцевих чиновників. І якщо революції в Україні завжди починались з Галичини, то бунт донецьких шахтарів буде для влади страшний. Сьогодні в країні народ виживає, повне беззаконня, корупція, ростуть зовнішні і внутрішні борги, імідж у світі – нижче плінтуса.

Ось вчора прочитав новину, що вже у вересні Україну можуть зобов’язати повернути борг Організації об’єднаних націй або ж позбавити її права голосу. Дожились! А все через те, що країною керують не патріоти, не українці. Для них Україна – колонія, на якій вони, визискуючи місцеве населення, заробляють шалені спекулятивні гроші. І прикро, що багато наших псевдо-патріотів, серед яких і Петро Писарчук, їм прислуговують.

Але лідер обласних регіоналів завжди займає чітку позицію з багатьох питань національно-патріотичного відродження!

Говорити – не мішки носити! Погляньте на результати його голосування! Одна його підтримка перебування Чорноморського флоту Росії у Криму чого варта! Своїм голосуванням він чітко підтримав окупацію країни до 2047 року! Складається враження, що в Петра Івановича серйозна амнезія. Проаналізуйте його офіційну біографію.

Навіть на його персональному сайті ви не знайдете даних про його "трудову" діяльність. Це зараз він великий християнин. А з 1977 по 1979 рік – секретар комітету комсомолу вагонно-пасажирського депо станції Львів, з 1979 по 1981 рік – інструктор Львівського міськкому комсомолу, другий секретар Ленінського райкому комсомолу м. Львів, з 1981 по 1984 рік – заступник завідувача відділу комсомольських організацій Львівського обкому комсомолу, перший секретар Ленінського райкому комсомолу м. Львов, з 1984 по 1986 рік – заступник начальника, начальник штабу комітету комсомолу Кансько-Ачинського паливно-енергетичного комплексу, з 1986 по 1990 рік – заступник начальника, начальник цеху, секретар парткому Львівського ізоляторного заводу.

Тобто, коли одні видавали підпільні журнали, сиділи в тюрмах за Україну, як мій батько, – він був активним пропагандистом та агітатором ідей Леніна-Маркса-Енгельса, а зараз Януковича. Хай Писарчук розкаже про свою бездарну кадрову політику. Кого ж беруть на хабарах останніх часом? Висуванців Петра Писарчука на владні пости. Згадаймо хоча б голову Жовківської РДА, Турківської РДА. Знаєте, на цю тему можна говорити безкінечно. Але якщо хтось знає про якийсь злочин і не доніс вчасно у відповідні органи, значить він є його співучасником.

В останніх інтерв’ю Писарчук стільки говорить про зловживання в міській та обласній радах. То вже пора прокуратурі провести відповідні реагування, а міліції допитати нардепа про відомі йому злочині. Бо інакше – це все дешевий піар і свідома брехня! Не можу не втриматись, щоб не розповісти ще один анекдот про олігарха. який після смерті стоїть на порозі раю, а його туди не пускають. Вийшов на грюкіт Святий Петро й питає, що ж то за шум.

А олігарх до нього з претензіями, що він стільки коштів за життя дав на церкви, будував їх, на всі храмові свята поклони бив. "Мушу піти порадитись",- відповів олігарху Святий Петро й повернувся до раю. За якийсь час виходить і говорить: "Ми порадились і вирішили повернути тобі гроші"! Хай кожен задумається про мораль цієї байки.

Петро Іванович дуже печеться про бізнес. Але ж більшість землі на якій стоїть "Південний" захоплена у громади міста. З підприємців позбирали гроші на будову усіх тих торгових павільйонів та комплексів. А тепер деруть оренду! Реально люди ж за свої гроші все це збудували. Ви думаєте, якби вони знали, що земля отримана незаконно, то вони б дали гроші на цей проект? Ніколи! А тепер маємо великого мецената за людські гроші.

Хоч Ви і займаєте високу посаду першого заступника голови Львівської облради, Вас непомітно. Враження, що Ви виконуєте функцію "сірого кардинала" Панькевича у облраді. Насправді, чим Ви займаєтеся, які питання куруєте, що доброго встигли зробити?

Я є перший заступник і цим все сказано. Це маса паперової роботи, підготовка проектів рішень, участь у роботі комісій, нарадах, представницькі функції. На сайті обласної ради можна детально ознайомитись з моєю роботою. Не має дня, щоб я не приймав громадян, не вирішував їх проблеми. Але не буду себе хвалити. Люди самі оцінять мою роботу і позицію цієї політичної сили, у якій я є. Ми на порозі парламентських виборів й тому зрозуміло, що проти "Свободи" буде ще немало провокацій.

На минулих місцевих виборах до обласних рад по України за нашу партію проголосувало майже 1 мільйон виборців. Після жовтня 2012 року – ми парламентська партія. Але олігархам така національна, патріотична, послідовна сила у Верховній Раді України, як більмо на оці. Ось і гавкають на нас. Але ми йдемо своєю дорогою упевнено.

Чи не збираєтесь подавати до суду у цій справі?

Щодо можливості продовження усієї цієї історії в суді, то я зараз з адвокатом обговорюю судові перспективи справи.