Два місяці тому відбулося офіційне відкриття, якого чекали стільки років. Чим живе музей зараз, пане Володимире?

Власне, ті завдання, які ми перед собою ставили, сьогодні реалізовані. Від 13 жовтня, часу відкриття, у музеї побували понад дві тисячі відвідувачів. Приходять групи школярів, окремі люди. Проводили заходи за участю Товариства політв’язнів і репресованих, які передавали до Музею свої речі, про діяльність яких розповідається у музеї.

Відвідувачі музею знайомляться з першою чергою експозиції музею. Вона розповідає про історію Визвольних Змагань України у XX столітті: добу Українського Січового Стрілецтва та Української Галицької Армії, історію створення Західноукраїнської Народної Республіки, бойові дії у міжвоєнний період, створення Української Повстанської Армії, української дивізії «Галичина».

Сьогодні працівники музею підготували виставку, присвячену 75-літтю від дня народження Героя України В’ячеслава Чорновола. Її відкриття відбулося 24 грудня.

Які зараз роботи проводяться у Музеї?

У 2012 році управління майном комунальної власності Львівської обласної ради передало підвальне приміщення за цією ж адресою: Лисенка, 23, під літерою б, площею 74 кв м. Зараз на наше замовлення інститут «Укрзахідпроектреставрація» виготовляє проектно-кошторисну документацію пристосування приміщень під музей. У підвалах ми плануємо створити криївку. Це приміщення побудоване таким чином, що там є всі умови, щоб розкрити тему криївки – типової, узагальненої і дуже характерної. Вона вбиратиме в собі риси багатьох криївок. Ми відтворимо широкий образ повстанського життя, музеїфікуємо його таким чином, щоб ця криївка не нагадувала деякі криївки, які скажімо так, вже приїлися. Обладнати і відкрити її плануємо до 14 жовтня наступного року. Художник проекту Орест Скоп ‒ це досвідчений художник, лауреат державної премії в галузі архітектури. Він гарно уявляє і допомагає відвідувачам зрозуміти дух процесів.

Ми не ставимося лінійно до цієї події не лінійно, а по-філософськи і, наскільки можливо, художньо.

Які ще роботи треба виконати у Музеї?

Ще одне питання, яке ми маємо вирішувати цього року – це благоустрій території. У нас є угода на користування територією спільно з парком «Знесіння». Виготовлена проектно-кошторисна документація, яка зараз знаходиться на експертизі. Після цього буде проведено тендер на визначення виконавця робіт.

Дуже багато йшлося про відселення мешканців із квартир. Яка там зараз ситуація. Що буде у цих колишніх квартирах?

Здійснено відселення квартир номер шість та номер сім на вулиці Лисенка, Зараз вони переводяться з житлового фонду в нежитлове управління. Після того ми укладемо угоду на користування, яку додамо до нашої основної угоди, і будемо робити фондові приміщення музею. Там будуть зберігатися експонати музею.