Є люди, життєвим кредом яких є допомогти, зробити, а потім, можливо, при потребі десь це сказати. Або й промовчати. Люди самі зрозуміють, хто допоміг і правда й так переможе. А є інші люди – які тільки вміють говорити, при чому потрібні слова у потрібному місці, а вже за пару хвилин за них забувати. Так само – і з політиками. Особливо львівськими. Особливо, з мером Львова, який любить молоти язиком й не думати про те, що колись за ці обіцянки його хтось спитає.

Давайте розглянемо на маленькому конкретному прикладі.

10 липня мер Садовий заявив, що місто готове взяти на баланс дитячу академію футбольного клубу «Карпати».

«Можливо рішення про виключення з Прем’єр-ліги ще можна якось переглянути, бо це удар для львів’ян. Футбольні фанати до кінця не зрозуміли, що сталося. Я б дуже хотів, щоб це рішення переглянули і «Карпати» залишились в професійному футболі», – не добирав слів багаторічний львівський градоначальник, ратуючи за те, як потрібно рятувати «Карпати».

Садовий придумав і те, що дав команду заступнику зв’язатися з керівництвом дитячої футбольної академії «Карпат».

«Ми будемо опрацьовувати механіку і, в разі потреби, готові забирати академію на баланс міста. Діти не винні, що власники між собою не можуть знайти порозуміння”, – каже Садовий, якого цитує прес-служба Львівської міської ради.

Здавалося б, усе логічно: мер хоче врятувати команду. Ну як хоче – заявляє про це.

Але не все так просто.

Варто лише згадати, що Садовий говорив у лютому. А заявляв Андрій Іванович про те, що хоче зробити із «Карпат» українську Барселону.

«В мене відбулась розмова з керівництвом Карпат. Ми у хорошій комунікації. У них в березні збори акціонерів. До речі, останні збори були років 8 тому. Власне, на зборах вони будуть обговорювати майбутнє Карпат. Міська рада не має наміру бути власником футбольного клубу. Це не є наше завдання. Ми хочемо долучитись до створення народної команди, як це є у Барселоні, багатьох португальських клубах, там місто також не є власником», – казав Садовий 20 лютого 2020 року.

Він навіть заявляв про те, що місто може допомогти залучати різних людей.

«Я сам готовий купити одну акцію і буду всіх інших закликати. Але це не завдання міської влади – займатись управлінням футбольних клубів. Ми підтримуємо і будемо підтримувати дитячий футбол. Це наше завдання – розвиток любительського спорту», – говорив мер.

Він додав, що Львівська міська рада жодної власності приймати не буде, це не є завдання міста.

«Ми готові, маючи згоду Карпат, перетворитись у структуру народної команди, почати цей процес, якщо ми отримаємо меседж, в рамках цього року провести підготовчі роботи, щоб з 2021 року пішов нормальний старт. Це не робиться за один день.

Стадіон є в управлінні футбольного клубу, і вони далі будуть його мати в управлінні за 1 грн. Земля також буде закріплятись за футбольним клубом Карпати, бо Карпати – це бренд Львова. У цьому питанні є багато різних дискусій. Міська рада не буде власником клубу, міська рада буде допомагати, щоб у Львові з’явилась народна команда Карпати. Ми готові використовувати весь потенціал, міжнародні зв’язки, щоб допомогти”, – розповів Садовий.

Андрій Іванович, що заважало Вам зробити обіцяне з лютого до липня? Чи, можливо, Ви просто сказали і забули? Чи, можливо, вибори почались?