19 червня 2019 року в м. Сокаль Львівської області вантажівка, котра належить компанії депутата Львівської обласної ради від БПП Роману Демчині збила 14-річного Романа Гнатишина, котрий катався на велосипеді. За словами батьків, водій не допоміг постраждалому, дитину в лікарню привіз випадковий свідок ДТП. У той же час ні водій, котрий був за кермом вантажівки, ні сам депутат Демчина перед хлопцем навіть не вибачились. Навпаки, користуючись впливом, депутат почав шантажувати родину потерпілої дитини. А водій-винуватець заявляє батькам, «що потерпілий йому ще і заплатить».

Як все було

«Трагедія сталась близько 18.00 год.,у м. Сокаль. Тоді вантажівка збила та переїхала колесами мого 14-річного сина. Ця вантажівка належить шляхобудівельній компанії ПП “Рома”, власником якої є депутат Львівської обласної ради та колишній кандидат у депутати до ВР України Роман Демчина. Отримавши численні переломи, гематоми та садини, мій син два дні в важкому стані пролежав в реанімації. Переніс багато операцій, зараз проходить довгий і важкий шлях реабілітації», – розповідає мати потерпілого Тетяна Гнатишин.

За словами жінки, водій, котрий просто з’їхав з маршруту, не надавши дитині ніякої допомоги, лише згодом він приїхав у лікарню, де нагрубіянив їй.

«Я його запитала: що ви мені з дитиною зробили? А він замість того, щоб вибачитись, заявив мені, що «ми ще з’ясуємо, хто винен і чи батьки належно виховують сина». Мене це вразило, бо моя дитина добре вчиться, він переможець олімпіад. До того ж зазвичай люди вибачаються, а він поводився зухвало і грубіянив мені. Я одразу припустила, що цей водій, вочевидь, не проста людина і його хтось уже проконсультував», – загадує Тетяна Гнатишина.

Жінка зазначає, що коли трапилась трагедія вона не знала, чий працівник збив її дитину. Але згодом, коли сину покращало, батьків зацікавило, а як триває слідство.

У перші десять днів, за словами батька потерпілого Андрія Гнатишина, депутат-власник фірми навіть не поцікавився станом здоров’я хлопця. Водій-винуватець ДТП теж ігнорував потерпілого.

«Спочатку нам було не до того. Дитина у важкому стані перебувала у реанімації. Коли все нормалізувалось, мені подзвонив слідчий, щоб запитати про стан здоров’я мого сина. Вже тоді мені розказали, що наїзд здійснив водій компанії ПП «Рома». Ми почали цікавитись, хто є власником цієї фірми. І тоді ми дізнались про Романа Демчину. Нас вразив цинізм. Так, 19 червня його водій збив нашого сина, а 21 червня – Демчина, розповідаючи про свої заслуги повідомив, що балотуватиметься у депутати ВР. Тобто, вочевидь, на те, що його працівник збив мого сина, йому було начхати. Ми пробували із ним, як власником компанії, зв’язатись, проте дізнались, що йому не до нас, бо він відпочиває на морі закордоном. Нам казали, що він був на Мальдівах», – розповів батько потерпілого Андрій Гнатишин.

«Якщо не видалите пост, скажу, що мене Мураєв замовив чи то Муравський, чи то Онисько»

 Тетяна Гнатишин розповідає, що її обурила поведінка власника фірми і вона побоювалась, що і водію, і власнику все просто минеться.

«Інформація про те, що Демчина йде у депутати Верховної Ради була одразу видалена. Орієнтовно на 9-10 день з часу ДТП депутат облради таки прийшов у лікарню до мого сина. У палаті була я, мій чоловік та донька. Демчина прийшов зі своєю донькою. Він з порога почав на мене кричати, «що це політичний піар, все сплановано проти нього». Потім він говорив, що ми хочемо на ньому заробити. Я ж йому кажу, що наша єдина мета, щоб дитина була здоровою. Мені не потрібні чужі гроші, я просто хочу справедливості», – розповіла Тетяна.

За словами матері хлопця, далі Роман Демчина влаштував допит її травмованому сину.

«Хлопець йому про все розказав, потім Демчина підтвердив, що так і було, сказавши, що є відео аварії», – каже Тетяна Гнатишин.

Батьки потерпілого наголошують, що на тому місці, де збили її сина, дійсно є камери відеоспостереження. Але, за їх словами, момент із ДТП просто зник. Мовляв, не було світла і запису нема.

«Я просив слідчі органи розшукати те відео, якщо його все ж має Демчина. Проте воно й досі не вилучене, а депутат не допитаний. Коли я запитав слідчого, чому, той мені сказав, мовляв «зрозумійте, це – людина, котра має гроші, чому ви до нього причепились, все одно зробить так, як йому буде потрібно», – сказав Андрій Гнатишин.

Батьки, будучи у відчаї, вирішили розповісти у соціальних мережах про те, як правоохоронці  не поспішають розслідувати ДТП, за участі депутата обласної ради.

«Я написала пост, який підхопили ЗМІ. Тоді Демчина зателефонував моєму чоловіку, звинувачуючи нас, мовляв ми підставили свого сина, щоб заробити на політиці. Тоді він запропонував нам угоду: я пишу, що кандидата у нардепи Демчину замовив Мураєв, Муравський чи то Онисько, щоб дискредитувати його чесне ім’я. Взамін він оплачує реабілітацію та найкращих лікарів для мого сина. Ми відмовились від цього, бо вважаємо, що це підло обмовляти незнайомих людей. Бо яке тоді буде здоров’я у мого сина, якщо я брехатиму про інших?», – обурюється Тетяна Гнатишин.

«Ми маємо аудіозапис цієї розмови. Ми усі розмови із депутатом облради записуємо на диктофон, бо знаємо, з ким маємо справу», – додала мати потерпілого Романа.


Батьки надали ІА «Вголос» запис телефонної розмови між Андрієм Гнатишиним та Романом Демчиною. З етичних міркувань та поки триває слідство, ми його не публікуємо. Варто зауважити, що на записі дійсно чути, як депутат домагається від батьків, щоб ті оббрехали інших людей. Під час розмови обласний обранець плутається, кого звинуватити у замовленні: чи то «Мураєва, чи то Муравського, чи то Ониська».

Ось лише фрагменти розмови з депутатом:

«Зараз ваша дружина, сідає в Інтернет і пише, що це не вона публікувала, вона дала доступ до своєї сторінки Муравському. То Муравському чи Мураєву? ( чути голос, котрий підказує)», – говорить депутат на записі.

Далі депутат заявляє, що «використовувати його біду – це гріх»

«Те, що авто збило вашу дитину – це ваша відплата»

Батьки потерпілого зазначають, що у 2016 році компанія ПП «Рома» брала участь у ремонті доріг у Сокальському районі. Проте робила це вкрай неякісно, а тому місцеві активісти, приїхавши із Майдану, збунтувались та почали вимагати прозорого тендеру та якісного ремонту.

«Я теж тоді брала участь у протестах. Щоправда була всього лише один раз. І так сталось, що тоді цього бізнесмена прогнали. Тепер Демчина мені при кожній нагоді згадує, що «мовляв моя активність відбилась на моїй дитині». До чого тут моя дитина? Тим чином, що я добивалась правди? Що після Майдану повірила, що у нашій країні може бути справедливість..», – каже Тетяна Гнатишин.

Знищили мрію

За словами матері хлопця, на лікування вони вже витратили близько 100 тис. грн. Ні слів каяття, ні співчуття і тим більше – ні допомоги від горе-водія та від самого депутата постраждалі не дочекались.

«Пригадую, як Демчина прийшов у палату і розказує, як нам пощастило, що у нас така дешева медицина. У нас попереду важка реабілітація, клініки бояться братись за лікування. В одній із стоматологій, нам сказали, що лише на план лікування потрібно витратити 10 тис. грн. Водій Демчини, не вибачившись заявив, що «це ще ми йому будемо платити», бо суд так може встановити», – розповіла Тетяна Гнатишин.

Жінка розповідає, що до трагедії, її син мріяв стати пілотом, проте зараз через відсутність чутливості у пальцях, мрія стала практично недоступною.

«Ми уже їздили у навчальний заклад у Хелмі, що в Польщі. Син планував туди вступати на навчання. Він дуже добре знає англійську мову, вивчає польську. Зараз у нього пальці втратили чутливість.  Дитині зруйнували мрію, а цей депутат розказує мені про якісь там вибори. Дуже прикро, що в країні і далі беззаконня. Поки не стикаєшся з можновладцями, думаєш, що все добре. А стається нещастя, розумієш, скільки несправедливості довкола, яка страшна кругова порука. Але ми не здаватимемось, бо якщо всі мовчатимуть, краще не стане. Винні мають бути покарані», – каже мати хлопця.