Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок під час з’їзду зачитав поіменно всіх, хто загинув під час Революції гідності та російсько-української війни.

Та заявив: «Ми знаємо, який Президент потрібен Україні, нації у цей складний  час: рішучий надійний та українець. Той, у котрого немає зерна неправди за собою. І серед нас такий чоловік є. Випробуваний справою. Вже керував державою у вирішальні для України дні. Це — колишній віце-спікер ВРУ Руслан Кошулинський. Його підтримує п’ять провідних націоналістичних сил — КУН, “Правий сектор”, С14, ВО “Свобода” й ОУН», — наголосив лідер ВО “Свобода”.

Він також нагадав: п’ять років тому Кошулинський провів переможне засідання ВРУ, завдяки чому світова спільнота визнала перемогу Революції гідності. А з початком війни “свободівець” пішов на фронт. «Руслан Кошулинський був старшим сержантом артилерії. На сьогодні він є чи не єдиним з-поміж усіх кандидатів, реальний учасник бойових дій. Він у 2015-2016 роках боронив мир на нашій, Богом даній землі. Хто ще більш гідний стати Верховним Головнокомандувачем країни?», — риторично спитав Тягнибок.

Крім того, за словами керівника ВО “Свобода”, Кошулинський має намір боротися з олігархатом. І додав, що саме Президент-націоналіст зможе поставити крапку на пануванні корупції й олігархії. «Є вибір, це єдиний вибір українців — Руслан Кошулинський», — зазначив Тягнибок.

Комбатант Української повстанської армії Теодор Дячун під час з’їзду зізнався: «Мене питають, чому я так шаную “Свободу”? Відповідаю: “А яка ще сила в нашій Україні сповідує дух та ідеї УПА?” “Свобода” – це спадкоємці УПА!, — наголосив воїн. – Я і закликаю проголосувати за Руслана Кошулинського», — пояснив Теодор Дячун.

Кандидат у Президенти України Руслан Кошулинський натомість подякував за довіру та пообіцяв, що якщо він переможе, то боротиметься з олігархами, надасть українській мові статусу єдиної державної в усіх сферах життя та зробить усе, щоб українці поверталися зі заробітків додому.

«Олігархія — ключова проблема України та причина всіх бід українців. Це війна, корупція і тотальні злидні нації. Але найстрашніше — непевність завтрашнього дня. Відсутність майбутнього у наших дітей. Повернути Україну в українські руки це й означає, передусім, скинути ярмо олігархії. А хто, крім націоналістів це зробить? Як цього досягнути? Чіткий план докорінних перетворень є”, — сказав кандидат у Президенти.

На посаді Президента України Кошулинський пообіцяв також здійснити реальну люстрацію, запровадити обов’язкову перевірку держслужбовців і чиновників на детекторі брехні на причетність до сепаратизму та корупції, відкрити архіви КДБ, скасувати недоторканність Президента, суддів і депутатів, визнати Росію країною-агресором, українську мову зробити єдиною державної в усіх сферах і перевіряти чиновників на знання мови на спеціальному іспиті. На фінансування армії «свободівець» пообіцяв виділяти 5 % від загального ВВП України. Також націоналіст планує обкладати воєнним податком усіх олігархів тощо.

Під час з’їзду, крім членів партії ВО «Свобода», підтримку єдиному кандидатові висловили також видавці та письменники брати Капранови, дитяча письменниця Лариса Ніцой, лідер гурту “Кому вниз” Андрій Середа, перший генпрокурор України Віктор Шишкін, письменник Михайло Слабошпицький, директор Інституту української мови Павло Гриценко, голова ОУН Богдан Червак та інші.

Український мовознавець, професор Павло Гриценко наголосив на символічній деталі з’їзду: «Не тільки 22 січня, у День Злуки, ми символізуємо нашу єдність і злуку, а ще й о 12.00 год. Так, як і 100 років тому було на Майдані Софійському – хвилина у хвилину. І це провидіння. Також додав: «Дуже добре, що у програмі акцентовано на тому, що насамперед маємо дбати про націєцентризм, де центральне місце посідає наша мова, історична пам’ять.

У цьому його підтримала й українська письменниця та громадський діяx Лариса Ніцой. «Сьогодні чули першу програма, у якій зазначено, що треба утверджувати україноцентризм і першу, у якій згадано про державну мову».

Голова ОУН Богдан Червак, зокрема, наголосив: «Олег Тягнибок правильно сказав, що ми є спадкоємцями слави ОУН і УПА. І не тільки спадкоємцями слави, а й справи, яку продовжуємо. І настав час завершити нарешті їхню справу. Аби майбутні покоління українців жили вже в тій державі, про яку мріяли і за яку боролися наші попередники. І тільки об’єднаними зусиллями зможемо утвердити ту Україну, за яку боролися наші попередники. А Руслан Кошулинський — той, хто живе нашими гаслами».

Підтримав Руслана Кошулинського і лідер С-14 Євген Карась. Він акцентував на тому, націоналісти на сьогодні є єдиною потужною народною силою. «Ті, хто присутні сьогодні з’їзді, готові безкоштовно рвати ворогів, страждати і воювати. Ми є та сила, яка здатна навести лад у цій країні. Націоналісти завжди роблять те, що треба, і йдуть своїм шляхом».

А голова Конгресу українських націоналістів Степан Брацюнь додав: «Ми горді, що як державники висуваємо великого державника Руслана Кошулинського кандидатом у Президенти. До перемоги!»

За відповідне рішення про висунення Кошулинського у Президенти проголосували 613 членів партії. Одностайно.

З’їзд завершили виконанням Гімну України.