Львівській міській раді не вдалося забрати приміщення у військових на вул. Саксаганського, 13. Сьогодні представники міської ради та виконавчої служби спробували виселити приміщення на вул. Саксаганського, 13 відповідно до рішення Львівського апеляційного господарського суду.

З цієї метою до будівлі прибули голова Галицької районної адміністрації Ірина Маруняк, член комісії комунального майна та власності міськради Петро Адамик.

Військові відмовились звільняти приміщення, заявивши, що 22 травня військовий прокурор Львівського гарнізону подав касаційну скаргу до Вищого господарського суду України. При цьому вони не продемонстрували відповідних документів, що зафіксував у протоколі судовиконавець.

Командир Повітряного командування "Захід" генерал-лейтенант Петро Осипенко у коментарі журналістам зазначив, що у цьому об’єкті колись розташовувався штаб 14-го авіаційного корпусу. За його словами, хоч зараз це приміщення пустує, однак згідно довідки ФДМУ воно належить Міноборони. "За цей об‘єкт безквартирні офіцери могли б отримати сотні квартир", – підкреслив генерал-лейтенант Осипенко.

Він також зазначив, що військові готові передати це приміщення, але виключно після прийняття відповідного рішення ВГСУ.

Військові також назвали рішення місцевого суду про передачу приміщення міськраді упередженим, оскільки воно ґрунтується лише на ухвалі самої міської ради, яким вона прийняла його у комунальну власність. Саму ухвалу вони також називають неправомірною. Військові також стверджують, що окрім того, що ця будівля перебуває в Єдиному реєстрі об’єктів державної власності на балансі Міноборони, існує також постанова Кабміну про заборону будь-яких дій щодо передачі цієї будівлі у комунальну власність.

Отримавши відмову військових, судовиконавці викликали працівників міліції, які так і не з’явились. Натомість судовиконавці склали акт про відмову покинути приміщення.

Нагадаємо, що у травні цього року міський голова Львова Андрій Садовий звертався до прем’єра Єханурова з проханням завадити військовим продати будинок № 13 на вул. Саксаганського, оскільки він є пам’яткою архітектури.

Натомість Міноборони виставило цей будинок для реалізації.

1 червня 2006 року Львівська міська рада прийняла ухвалу, відповідно до якої комплекс будівель № 13 на вул. Я.Стецька, № 13 на вул. П.Саксаганського і № 30 на вул. І.Франка переходить у власність територіальної громади м. Львова.