У столиці Болгарії Софії поліція завадила проукраїнській протестній акції біля новорічної ялинки, яка була подарована Росією, під якою активісти вимагали звільнення полонених моряків ВМС України.

Про це повідомляє болгарське видання Faktor.bg.

Вказано, що активісти махали українським прапором і плакатами з вимогою зупинити російську агресію.

“Болгари й українці зібралися сьогодні о 15:00 біля собору Святої Неділі, перед скандальною новорічною ялинкою, яку посол Росії Анатолій Макаров подарував мешканцям Софії кілька днів тому від імені уряду в Москві. Їхня акція – протест проти агресивної російської політики. Громадяни вимагали свободи для українських моряків, заарештованих у Керченській протоці. Невдоволені політикою Кремля махали українським прапором і плакатами з вимогою зупинити російську агресію”, – зазначає видання.

Так, учасники акції розмістили біля підніжжя ялинки символічні кораблики з іменами полонених моряків, які згодом почепили на саме дерево, разом із листівками проти агресії РФ. Однак на місце події викликали поліцію, яка ідентифікувала всіх учасників. Крім того, поліцейські почали зривати з ялинки листівки, кораблики та прапорці України і Болгарії.

Відповідне відео на своїй сторінці у Facebook розмістила одна з учасниць пікету Марта Георгева. Крім того, інші відео з акції протесту опублікував активіст Асен Генов.