Всі мої друзі атовці з Турки вже давно повернулись з війни і я довго не міг зрозуміти, коли мені пояснювали цієї неділі, що у бойківських горах якраз прощаються з бійцем Батальйону «Січ». 

 
Кого ховають? Всі ж тут.
 
Розповідають, що за день до самогубства Богдан Павлик чи «Богдан Богданович», як ми його називали ‒ заніс окремі свої речі з війни в місцевий музей. Очевидно, Богданович готувався. Одне з того чого боїшся, коли ти на сході ‒ це те, що війна втягне, що ти завжди її шукатимеш, що мирне життя стане не для тебе. Однак, приїхавши в тил ти розумієш, що тут фронтів набагато більше, але їхня небезпека не в кількості, а в невидимості. Одна з наших позицій в Авдіївці була у старій частині міста в приватному секторі посеред вулиці. Начебто не посеред поля, але якщо один дивися у сторону ворога, то інший глядів по сторонах чи не прилетить щось із-за якоїсь брами чи з вікна. Як розказував Богданович про свою миротворчу місію в Іраку: «Ти ніколи не знаєш, що та жінка несе у себе під паранджею». Більша небезпека не тоді, коли навкруги бойової позиції не було людей, а коли вони були, бо не знав, що від них чекати. Як і більша напруженість не тоді, коли накривають артилерією, а коли мертва тишина – групи ДРГ не ходять під своїми снарядами. Багато розмитих фронтів, стільки людей на вулицях, ніхто не стріляє ‒ зі всім цим ми зустрічаємось кожен день тут, у тилу… Інколи здається, що на сході життя набагато простіше, а відповідно і легше.
 
За даними військової прокуратури, станом на червень 2017 р. зареєстровано близько 500 випадків самогубств серед учасників АТО. Наразі понад 280 тисяч українців мають статус учасника бойових дій. До прикладу, за десять років після війни у В'єтнамі (1960-75 рр.) 62 тисячі американських солдатів наклали на себе руки, у 1988 р. ця цифра перевищила 100 тисяч. Загалом, у війні брало участь 2,5 млн солдатів Армії США. 
 
Цифра 22 у естафеті з відтисканнями – неспроста, 22 – це щоденна кількість ветеранів у США, які вчиняють самогубство.
 
Одного разу ми з Богдановичем мали тривалу розмову, коли їхали в його машині з Києва до Львова. Окрім численних розповідей з приколами, якими славився наш ротний, ми говорили ще про життєві правила та принципи. Богданович після Іраку працював у тюрмі і стосунки у колективі та побудову суспільства багато у чому сприймав через те, як поводили себе люди за ґратами:
 
«Нікуди не спіши – спочатку треба спостерігати. Історія все розставляє на свої місця. Яка б людина не прийшла в новий колектив і що б вона з себе не показувала – вона все одно примкне до тих, хто їй ближчий: «опасний» до «опасних», «блатні» до «блатних», спортсмени до спортсменів… І тримай дистанцію з рядовими, щоб вони тебе не послали, коли ти завтра скажеш виконати якесь завдання. Але які б не були твої пагони – завжди май повагу до людей. Без мого дозволу – не вмирати».
 
Чому ж Ви не спитали дозволу у нас?…