Вже не один рік таку модель розвитку спорту пропонують запровадити в Україні. Ефективно ж вона діє лише у комерціалізованій системі "професійних" ліг ігрових видів спорту. Її викривлене бачення через перейменування у "вузівські" чи "фстешні" клуби зараз лише шкодять, адже і далі залишаються на "бюджетній" чи відомчій голці фінансування.

 
Україні з її пострадянською спадщиною у понад півтори тисячі ДЮСШ і хронічним недофінансування вже давно потрібна швидка, болюча але корінна реформа, адже доки чиновники від спорту з їх мізерними, а по правді просто жебрацькими зарплатами у різноманітних спортивних "відділах", "управліннях", "департаментах", "міністерствах", будуть займатися "поділом грошей і оформленням звітів по їх використанню", а НОК, національні федерації і клуби будуть лише прохачами які ідуть на уклін до чиновника – від пострадянського животіння і руїни ми не відійдемо.
 
На жаль ідея запровадження клубної системи зустріла шалений спротив і не просто опір, а дискредитацію, саботаж, викривлення самої ідеї і очорнення її ініціаторів – до прикладу коли на публічних зустрічах у Львові із одним з основних ідеологів запровадження клубної системи співається "осанна", а тільки він повертається до Києва, на різноманітних колегіях, засіданнях і т.д., клубну систему називають "злочинною", такою що "руйнує" їх "священну корову" із поділу грошей, лівими зборами, лівими ставками, консолідованими заліками т.д. і т.п.  Натомість – радянська система ФСТ-ДЮСШ вважається зразковою, а "радянський спорт" – найкращим. Одразу забувається, за які криваві гроші фінансувалась ця радянська показуха і чому на фоні суцільної сірості спортсменам приділялась велика увага з боку державних і "партійних" органів. Одразу забувається і Іван Боберський який не був ні міністром спорту ні начальником управління спорту і "сокільництво" яке ще від часів бабці-Австрії постало як система українських спортивних клубів без державної підтримки і без ФСТ-ДЮСШ і ще й досі є основою для спортивної системи у Чехії. Про це ніхто з очільників львівського спорту не згадує, а варто, адже саме сокільницький рух довів свою ефективність, а із сучасними підходами може бути прикладом для наслідування.
 
Чисельні фітнес-клуби, комерційні "качалки", платні міні-футбольні поля тощо процвітають, а півтори тисячі українських ДЮСШ і досі чекають на "субвенції", "дотації" і "затвердження кошторисів", а їх "директори", "заступники директорів", "методисти", "бухгалтери", "двірники" на свою мізерну зарплатню. Натомість – чисельна армія "спортивних функціонерів", а не атлети і тренери і далі співає "осанну" радянському минулому, а послідовників Івана Боберського які намагаються відродити в Україні клубну систему – клеймлять "руйнівниками" та "лжереформаторами" при цьому і далі залишаючись на бюджетних "потоках", адже простіше організувати якусь конференцію із фуршетом присвячену І. Боберському, аніж на практиці втілити його ідеї і задуми.