Судячи з налаштованості очільників держави, питання легалізації грального бізнесу буде вирішене.

Водночас, сама по собі легалізація – це половина питання. Інша половина – формат цієї легалізації. Наприклад, питання відповідальності за незаконне заняття гральним бізнесом. В обговорюваному законопроекті її пропонують посилити. До 6-8 років ув’язнення. Мабуть, автори таким чином хочуть сприяти легалізації бізнесу, але реально дуже дивно, що цей вид злочину хочуть прирівняти до вбивства. Особливої логіки я тут не бачу.

Мабуть, хтось вважає, що формальна суворість покарання – вирішення усіх проблем, що не так. Особливо у нашій країні.

Окрема тема – саме оподаткування бізнесу, адже заради податків його і хочуть легалізувати. Як на мене, то оподатковувати його треба так, щоб, з одного боку, одержувати більше грошей у бюджет, але при цьому, щоб не зростали корупційні виклики та можливості ухилятися від оподаткування.

Загалом, оподаткування може здійснюватися двома способами. Або дуже дорога ліцензія за право входження на ринок і подальша сплата звичайного подоходного податку (теж не такого і малого – 18%), або встановлення окремого додаткового постійного податку на гральний бізнес.

Мені саме перший шлях видається кориснішим, бо не потребує витрат на адміністрування податків, не дозволяє гратися у корупційні ігрища з обсягами оподаткування. Ну і дає реальні гроші для бюджету.

Коротше кажучи, хотілося б аби до нового законодавства у цій сфері підійшли виважено, не поспішали з кавалерійськими атаками.