Я прекрасно розумію людей, які протестують. Але не зовсім розумію деяких формулювань. Зокрема, протесту проти “формули Штайнмайєра”. Ви її ту формулу бачили?

Це технічний момент координації двох складових Мінських домовленостей: виборів у ОРДЛО та вступу в дію Закону про особливий порядок самоврядування. Зокрема, ця формула закріплює, що згаданий вище закон вступає в дію після виборів (тимчасово – після завершення виборів, на постійній основі – після їх визнання). Все.

Не важко побачити, що і вибори, і закон передбачені в іншому документі – т.зв. “Мінських домовленостях”.

Ну і все, проти чого зараз протестують, це теж саме у цих домовленостях. Амністія, особливий статус, розведення військ, народні міліції…

То протест проти виконання “Мінських домовленостей”? То чого б його саме так не назвати? Очевидно, бо важко буде пояснювати, як протест проти “Мінських домовленостей” очолюють люди, що їх підписували та обстоювали 5 років.

Я знаю, що у відповідь мені згадають усі пропагандистські шаблони. І що підписували ці домовленості щоб їх не виконувати, і що спершу має бути виконана “безпекова складова”…
Ага, ми підписали щось і 5 років казали, що цьому немає альтернативи, аби це не виконувати? Щось з нами явно не те.

Найцікавіше, що є люди, які і раніше, і зараз – проти “Мінська”. Їх позиція зрозуміла. Принаймні, вона щира.