Саме таким був лейтмотив акції під назвою “Ні Капітуляції”, яку навпроти офісу Європарламенту в Мадриді провели 9 грудня українські іммігранти у країні Сервантеса – з метою застереження президента України Володимира Зеленського від можливої здачі національних інтересів під час саміту “Нормандської четвірки” в Парижі.

У заході, ініційованому Всеіспанською ГО “Українська патріотична асоціація ВОЛЯ”, взяли участь очільниця осередку прихильників “Правого Сектора” в Мадриді Наталія Шпак-Кучер, представниця InformNapalm в Іспанії Анна Ґарсія, співзасновниця місцевого творчого об’єднання “Наше слово” Галина Коризма тощо.

Організатори акції були приємно вражені, що на їх заклик відгукнулася Іванна Міліянчук – правнучка великого українського філософа, письменника, поета, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка, яка проживає у столиці Іспанії. Також до маніфестантів долучився уродженець Донбасу Станіслав, який, з його слів, воював у лавах Української Добровольчої Армії і від недавнього часу перебуває в Мадриді.

Учасники акції перед іспанським офісом Європарламенту підняли державний прапор України, революційний прапор Холодноярської республіки, а також партійні прапори ВО “Свобода” і НВР “Правий сектор”.

В руках маніфестанти тримали плакати з емблемами Руху Опору Капітуляції, Об’єднаних Українських Націоналістів і надписами англійською мовою: “НІ КАПІТУЛЯЦІЇ!!!
Російська федерація (Московія) не є надійним партнером. Це держава-терорист.
Московія – забери свою армію з українського Донбасу і Криму!
Московія – заплати компенсацію за втрати та жертви війни!
Московія – припини газовий шантаж України та Європи!
Зеленський, запам’ятай – Українська Нація ніколи не простить капітуляцію!!!”. Також вони заявили про солідарність із позицією Світового Конгресу Українців, прийшовши з плакатами “#ПідтримайУкраїну – наша позиція” із логотипами СКУ. Доповнював картину протесту великий банер із надписом англійською “СТОП ПУТІН – СТОП ВІЙНА”.

Захід розпочав голова Української патріотичної асоціації “Воля” свободівець Іван Вовк, який коротко озвучив мету акції і закликав виконати державний Гімн України – https://youtu.be/kFqxMHVtDuQ

Далі він привітав учасників заходу і передав слово добровольцю Станіславу. Останній запевнив, що українське військо зупинить московську агресію на Донбасі і повідомив, що прийняв рішення знову найближчим часом повернутися на лінію фронту.

Після учасника бойових дій московсько-української війни виступила шановна Іванна Міліянчук, яка чітко і однозначно заявила: “Ми не хочемо миру шляхом капітуляції! Нам треба мир справжній – з перемогою!”

До єдності і боротьби до переможного кінця закликала у своєму зверненні співорганізаторка акції Наталія Шпак-Кучер.

Далі до присутніх звернулася поетеса Галина Коризма, яка нагадала, що війна триває не лише на Сході України, а також в політичному та в інформаційному просторі. “Ми хочемо бути вільними, єдиними і незалежними. Скільки горя принесла ця московитська навала на нашу землю… Тому немає їм прощення – за наших синів, за наші сльози, за нашу руїну в Україні! Нехай собі Московія живе окремо, а ми окремо. Смерть ворогам!” – наголосила вона.

Підсумовуючи результати акції, Іван Вовк висловив впевненість: “Наша позиція буде почута і донесена… Адже ми є біля іспанського офісу парламенту того Європейського Союзу, дві країни з якого намагаються спонукати нас до виконання цих ганебних “мінських угод”. Це Франція (Макрон) і Німеччина (Меркель), які є в першу чергу бізнес-партнерами Путіна і Росії. І тому ми повинні заявити на весь світ про те, що сьогодні маємо апелювати до Сполучених Штатів Америки і Великобританії, які є стовпами демократії у сучасному світі і в силі змусити Росію до миру, як країну-підписанта Будапештського меморандуму, що мав гарантувати Україні безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї”.

Завершилася акція “Ні Капітуляції” в Мадриді виконанням гімну Івана Франка “Не пора, не пора!” – https://youtu.be/9PJfMOWjCKg

Р.S. Коли захід наближалася до кінця, мимо проходив депутат Європарламенту від Іспанії, який зупинився і сказав, що їм відома українська проблема, пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі за збереження незалежності, а також подякував учасникам акції за активну життєву позицію.