Вікторія Страхова, яка в команді новообраного Президента Володимира Зеленського є експертом із банківської діяльності, озвучила варіант із взаємозаліком «націоналізованих грошей» екс-власників «ПриватБанку» та непогашених кредитів, виданих їхнім же компаніям.

Про це Страхова розповіла у програмі «Он воно як» Аліси Юрченко і Дениса Бігуса.

Вона зауважила, що за таким взаємозаліком Коломойський «ще може залишитись винним банку».

Як припускає Страхова, розмір бажаної компенсації у 2 млрд доларів, озвучений Коломойським, міг бути сформований як сума двох показників – капіталу банку на час націоналізації та зобов’язань банку перед пов’язаними особами на 29,4 млрд гривень (близько 1,1 млрд доларів), примусово конвертованих за процедурою bail-in.

«На мою думку, це капітал банку, який там був, це 21 мільярд гривень. За поточним курсом – це трошки менше одного мільярда доларів. І друге питання – це той bail-in, який відбувся, кошти вкладників, які було списано. 29 мільярдів фактично було списано. Це певна частина ще з того може бути», – зазначила Страхова.

При цьому Страхова пригадала, що під час націоналізації Ігор Коломойський визнавав кредити пов’язаним із ним компаніям на близько 60 млрд грн.

«Наскільки я розумію, він десь погоджувався до 60 мільярдів», – зазначила учасниця переговорів із націоналізації.

Тож унаслідок «взаємозаліку», за логікою підрахунків Страхової, компанії Коломойського можуть залишитися винними «Привату» близько 10 млрд грн.

«Ми тільки говоримо: «Він просить 2 мільярди [доларів]», але ми щось забуваємо, що все ж таки кредити певні компаніям своїм він давав, і вони не всі погашаються. Щось обслуговується, але більшою частиною не обслуговується. Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні – зарахуйте», – пропонує Страхова.

Цей сценарій, як зазначила Страхова, — наразі лише її власна думка.

Вікторія Страхова як проектний менеджер реформ фінансового сектору представляла урядову сторону під час націоналізації «ПриватБанку».

Після націоналізації працювала корпоративним секретарем уже державного «ПриватБанку» (до 2017 року).

У 2019 році опинилася в експертній команді Володимира Зеленського.

Зазначає, що не спілкувалася з Ігорем Коломойським із 2016 року.

Як писав «Вголос», у Зеленського розповіли, чи повертатимуть «ПриватБанк» екс-власникам.