Рішення уряду про підвищення ціни на газ для населення порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги та гідний рівень життя.

Про це заявив 11 грудня 2018 року на сесії Львівської обласної ради депутат від ВО «Свобода», голова Міжфракційного об’єднання учасників російсько-української війни Михайло Нискогуз, повідомляє прес-служба Львівської обласної організації політсили.

«Рішення Кабінету Міністрів України про підвищення тарифів на газ для населення автоматично призведе до здорожчання продуктів харчування та життя українців загалом. Уряд фактично вчергове, замість вчинення дій щодо розвитку економіки і підтримки бізнесу в державі та подолання корупції, намагається залізти в кишеню звичайних громадян і саме їхнім коштом вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.

Ми вважаємо рішення уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів і гідний рівень життя.

Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і шкодить національним інтересам та вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їхнього ефективного використання та викорінення корупції забезпечити економічну незалежність держави, зокрема, й енергетичну.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають із українських надр понад 20 мільярдів кубометрів газу. Водночас населення України споживає 17 мільярдів кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу, видобуваючи не лише поверхневий газ, а й горизонтальний, а також газ на великих глибинах, який поки що залишається неторканим.

Вимагаємо від Президента України та Кабінету Міністрів України скасування рішення уряду щодо підвищення ціни на газ для населення», — наголосив депутат.