Працівники підприємств Edem Resort Medical & SPA, що на Львівщині, звертається до ЗМІ й українських високопосадовців із офіційною заявою: «Бізнес намагаються нищити тими ж методами, що й у часи Януковича!»

У вересні 2016 року прокуратура Львівської області фактично відновила “еру Януковича на території  комплексу «Едем Резорт & СПА». Тоді підприємство, яке тривалий час успішно працює і розвивається, створюючи нові робочі місця у селі на Львівщини, раптом стало об’єктом пильної уваги місцевої прокуратури. Трудовий колектив активно почав захищати свої права та звертатися до ЗМІ й українських високопосадовців. Люди запевняли, що так звані перевірки, які активно використовували у часи злочинного режиму Януковича, щодо надання інформації та витребування документів від товариств, які провадять господарську діяльність на території підприємства з прокуратури, були нічим іншим, як тиском на бізнес із метою отримання певних «дивідендів» працівниками силової структури. Оскільки за новим законодавством прокуратура не має права ініціювати подібні перевірки, такі дії є протиправними та містять ознаки перевищення та зловживання посадовим становищем прокурорами. У відповідь на це обласна та місцева прокуратури визнали «недотримання вимог» ст.23 Закону України «Про прокуратуру». Відтак запевнили, що їхній запит щодо документів «виконанню не підлягає» і карне провадження закрили.

Однак сьогодні цю естафету — тиску на місцевий бізнес — перейняла прокуратура іншої області! Кримінальне провадження, у якому відсутній склад злочину, з незрозумілих причин, було передано в прокуратуру Тернопільщини. Підприємці пов’язують таку хронологію подій із тим, що здійснюється штучний тиск на товариство, або діє змова посадових осіб прокуратури в т. ч. суддів щодо вчинення тиску на бізнес для власних цілей. Відтак іншого захисту від недобросовісних прокурорів, крім розголосу та звернень до гаранта, підприємці не бачать!

«Шкода, що найкращий інвестиційний проект 2017 року став не причиною гордості можновладців Галичини, а навпаки ласим шматком, який намагаються «пошматувати та проковтнути», — розповідають місцеві підприємці.

Повний текст звернення до ЗМІ, Президента України, Генерального прокурора та Кабінету Міністрів України:

«У вересні 2016 року прокуратура Львівської області відродила “еру Януковича” на території  комплексу “Едем Резорт & СПА”. Сьогодні цю естафету перейняла прокуратура Тернопільської області.

В той час, як Генеральний прокурор та Президент запевняють, що вони ліквідували каральний орган та створили європейську прокуратуру, «нового зразка» прокуратура продовжує надсилати «листи щастя» підприємствам, на кшталт “…про вивчення використання земель та водних об’єктів на території товариства”. Але і цим «європейські стражі закону» не обмежуються, а переходять у наступ, відкриваючи такі кримінальні провадження, що навіть складу злочину не містять. І якщо прокуратура Львівської області провадження врешті закриває, то у прокуратури Тернопільської області виникають якісь нікому невідомі підстави відновити це надумане, однак беззаперечно комусь дуже вигідне кримінальне провадження. Що це означає? Це означає, що фактично прокуратурою відновлено практику тиску на бізнес, яка широко застосовувалась свого часу режимом Януковича і через яку, у тому числі, цей режим був зметений Майданом.

Так, напрошується питання: «А чи має взагалі прокуратура право підміняти собою низку органів, які мають обов’язком у «земельних питаннях» надавати дозволи, перевіряти доцільність, підставність, законність таких питань та в кінцевому результаті контролювати ці земельні питання???» Зважаючи на реалії, відповідь — МОЖЕ і МОЖЕ собі дозволити БУДЬ-ЩО!!!

Оскільки, не минуло і п’яти років із часу Революції гідності, як прокуратура знову стала на цей небезпечний та слизький шлях — «перевірок і контролю» і діє так само, як 2012 року це робили опричники Януковича. Замість того, аби боротися з справжньою злочинністю, контрабандою, вони «пресують» роботодавців і сумлінних платників податків. Навіть методи у них залишилися «старорежимні»: спершу створи підприємцю проблему, а потім вкажи на шляхи та ціну вирішення «питання».

Відтак доводимо до відома карального органу (прокуратури), тепер уже, і у Тернопільській області: підприємство працює лише згідно чинного законодавства. Протягом останнього часу на території зареєстровано нові підприємства. Тільки у цьому році на нові робочі місця працевлаштовано понад сто працівників.

Упродовж лише 2017-2018 років до бюджету було сплачено 13 571 970 гривень, що є значущим для району де розташоване підприємство. Адже «черга» з інвесторів на територію не вибудувалась.

Чинячи такий жорсткий тиск на найбільший об’єкт із можливістю працевлаштування в нашому Перемишлянському районі, фактично такими протизаконними діями нас працівників «Едем Резор & Спа», годувальників наших сімей, відправляють закордон на «заробітки»!!! на постійні поневіряння. Але ми наголошуємо,  що нікуди не поїдемо із нашої землі і будемо відстоювати правду до кінця!

Нас не зламали бандитські наскоки поплічників Януковича 2012 року, не зламають і зараз.

Працівники підприємства й їхні родини налаштовані рішуче відстоювати свої конституційні права і запитують:

в Президента:

  • чи цей факт не є ознакою того, що підконтрольні йому посадовці саботують реформи у прокуратурі?
  • чи ці приклади не є свідченням контрреволюціного реваншу  попереднього злочинного режиму?

в Генпрокурора:

  • чи реформа прокуратури справді відбувається по всій Україні, а не лише у «вітринних» містах?
  • чи не намагається Генпрокуратура відновити загальний нагляд?
  • скільки реваншистів залишилось в її системі?

у Кабінету Міністрів України:

  • як у таких умовах залучати інвестиції у фактично депресивний Перемишлянський район Львівської області?;
  • чи можливо створювати нові робочі місця під тиском прокуратури?

Переконані, що ці питання потребують негайної відповіді та реагування з боку влади».