Міжнародні резерви України за листопад 2018 року зросли на 5,8 % або на 974,5 мільйона доларів — до 17,711 мільярда доларів.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України, міжнародні резерви збільшилися після залучення коштів урядом і купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

Зокрема, уряд отримав 2 млрд доларів від розміщення єврооблігацій і 82,9 млн доларів від продажу облігацій внутрішньої державної позики.

При цьому платежі за держборгом були нижчими за надходження від продажу цінних паперів.

Як зазначили у НБУ, в листопаді чиста купівля валюти на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 232 млн доларів. Загалом у листопаді пропозиція валюти була вища за попит, зокрема, завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції.

«Це дозволило Національному банку купити на міжбанківському валютному ринку 357,8 млн, з яких 76,7 млн ​​доларів — за вибором найкращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами», — вказують у НБУ.

Крім того, на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 50,4 млн доларів (в еквіваленті).

«Загалом станом на 1 грудня, обсяг міжнародних резервів покриває три місяці майбутнього імпорту й є достатнім для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і Національного банку», — підкреслюється в повідомленні.