Україна до кінця року повинна сплатити за зовнішнім боргом близько 3 мільярдів доларів, або 2% ВВП.

Про це повідомляється в прес-релізі міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, передає УНІАН.

У 2020 році обсяг платежів зовнішнім кредиторам становитиме близько 5,5 мільярда доларів, або близько 4% ВВП. Крім того, виплати за держборгом в іноземній валюті на внутрішньому ринку у 2019 році становитимуть близько 2 мільярдів доларів, або 1,5% ВВП.

У S&P підкреслили, що виконання Україною програми з Міжнародним валютним фондом залишається ключем до зовнішнього фінансування, без якого здатність уряду обслуговувати валютні боргові зобов’язання у 2019 і 2020 роках є невизначеною. Зазначається, що поточна угода з МВФ діє до жовтня, після чого новому президентові та уряду треба домовитися про нову угоду з Фондом, що, на думку агентства, може включати більш жорстку програму реформ.

В агенстві нагадали, що поточна програма з МВФ передбачає введення в дію Вищого антикорупційного суду та ухвалення Верховною Радою закону про поділ нагляду на фінансовому ринку (спліт), а також відновлення відповідальності за незаконне збагачення після її скасування Конституційним судом.

“Якщо рішення не буде прийнято протягом наступного місяця, наступний перегляд і виплати МВФ можуть бути відкладені”, – прогнозують в агентстві.

Нагадаємо, що у Кабміні передбачають надзвичайно складні роки для державного боргу.

Додамо, сума державного боргу України зменшилася,