Громадська рада при Львівській ОДА ініціювала звернення до обласної влади Львівщини з вимогою створення спеціальної комісії задля перевірки діяльності Управління майном спільної власності ЛОР за період роботи з 2006-го по 2018 рік.

Особливу увагу вимагають приділити питанням оренди комунальних приміщень і боротьби з фактами передачі таких приміщень у суборенду.

У коментарі «Вголосу» голова Громадської ради при Львівській ОДА Андрій Балюбаш розповів: вимогу озвучили у понеділок, 4 березня, під час апаратної наради у голови ЛОДА.

Він наголосив: стратегічне управління майном спільної власності обласної ради наприкінці минулого року залишилось без керівника. Проте, що важливо: у кінці січня цього року місцева прокуратура оголосила підозру екс-керівнику цього управління Миколі Бандрі за част. 2 статті 367 КК України (службова недбалість).

«Власне, його дії, а правильніше — бездіяльність, завдали шкоди обласному бюджету на 5 млн грн. І це лише один факт, досліджений прокуратурою. А враховуючи те, що Бандра очолював вищезгадане управління з 2006-го по 2018 рік, уявіть, скільки було допущено порушень. І ми вже знаємо 17 фактів таких порушень. І у нас є конкретні докази, які представлять на наступній апаратній нараді і правоохоронним органам на комісію», — уточнив голова Громадської ради при Львівській ОДА.

За його словами, це і стало причиною вимоги створення відповідної комісії, до складу якої мають увійти представники Львівської облдержадміністрації, Львівської облради, громадських рад — ініціаторів звернення, депутати,  журналісти, правоохоронці.

«Обласна рада має використовувати комунальні приміщення максимально ефективно на користь держави, а не так, як вони це сьогодні роблять, — додав Андрій Балюбаш. — Уся громадськість Львівщини зацікавлена у тому, аби провести якісний аудит, реально показати, що відбувалося і сказати: щодо цих приміщень у центрі міста Львова — це кримінальні злочини, щодо тих приміщень в області — це судово-претензійна робота, бо там занижена орендна ставка чи не ведеться боротьба з недотриманням цільового призначення використання цих приміщень».

Також він зазначив, що в облраді пообіцяли створити таку комісію, як тільки профільний заступник голови ЛОР вийде з відпустки.

Як писав “Вголос”, Львівська облрада знову намагатиметься протягнути питання мисливських угідь Медведчука.