Восени 2017-го у Пустомитівському районі знайшли захоронення двох вояків УПА. Під час ексгумації виявили, що елементи одягу й особисті речі померлих залишилися у дуже хорошому стані. Саме це й допомогло з’ясувати, ким були поховані чоловіки.

Про це кореспондентові «Вголосу» розповів Любомир Горбач, керівник Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

«Минулого року нам вдалося відшукати старожила села Верхня Білка Євгена Жука, який і розповів, що будучи юнаком, почув від свого сусіда про поховання, яке завжди нагадувало лише насипи землі. Коли ми приїхали, то пан Євген зміг вказати на місце, де, ймовірно, були похороненими вояки УПА. Під час пошуків таки вдалося наткнутися на людський череп — це підтвердило інформацію. Тоді нам довелося зробити річну паузу, аби підготувати всі документи до ексгумації тіл», — каже Горбач.

Засновник товариства “Пам’ять” повідомив, що другого бійця знайшли не одразу, адже він був похованим трохи віддалік.

«Минулого тижня ми нарешті провели ексгумацію останків — змогли проаналізувати, ким би вони могли бути. Загиблі — чоловіки 25-35 років, обоє поховані за християнським звичаєм. На їхніх тілах виявлено багато ґудзиків від німецьких плащ-палаток, якими ті були накриті. У двох на ногах були чоботи, що свідчить про те, що до них шанобливо ставилися і ховали як своїх. У кишенях одного чоловіка знайшли набої від автомата, сірники та складену газету», — розповів Любомир Горбач.

Перепоховання відбудеться у неділю до дня створення УПА о 11:00 на Личаківському кладовищі біля Меморіалу воїнів УПА.