Зазначимо, Поморянський замок вважали одним із найгірших за станом на Львівщині. Із 70-хх рр. минулого століття ця споруда, що є унікальним зразком поєднання фортифікаційної та палацової архітектури і входить в єдину оборонну систему з Золочівським замком, втратила власника, стала порожньою спорудою та поступово руйнувалася. Згодом в області взялися реалізовувати проект з ліквідації аварійного стану замку. Першочергові роботи розпочали у 2016 р.

Зокрема, аби врятувати замок, в області втілюють у життя «Поморяни Vivat"! – проект туристично-культурного відродження Поморянщини. Проте, аби реставрувати замок та впорядкувати територію навколо, потрібно близько 30 млн грн.

Кураторка Ініціативної групи з відродження Поморянського замку, керівник  фонду «Спадщина UA» Ганна Гаврилів розповіла: «Зараз займаємося ревіталізацією парку. Зокрема, цього року пануємо його очистити та виготовити на нього документацію. Також шукатимемо власника для Поморянського замку. Аби відновити сам замок, робимо ставку на корпоративних спонсорів. Адже державні кошти вибивати важко».

До слова, учора, 9 вересня, у смт. Поморяни завдяки старанням ентузіастів відкрили Поморянський музей. Він містить понад 70 експонатів, які розповідають не лише про побут місцевих мешканців, а й відтворюють елементи інтер’єру Поморянського замку.