Як повідомляє кореспондент «Вголосу», близько 100 членів товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» пройшли урочистою ходою центральними вулицями міста (з площі митної до Ратуші).

Всі вони були вдягнені у військове вбрання членів визвольного руху 30-50-тих років минулого століття.

За словами організатора акції, керівника львівського товариства «Пам’ять» Любомира Горбача, з кожним роком до маршу долучаються нові небайдужі українці.

«Сьогодні серед нас багато молоді. Це говорить про те, що пам'ять про героїчне минуле членів УПА продовжує жити в серцях юних українців. Якби ми втратили цю пам'ять, не було б Майдану, не було б такого єднання наших громадян у боротьбі проти російського окупанта», – підкреслив Любомир Горбач.

У свою чергу голова фракцыъ ВО «Свобода» Львівської міської ради Любомир Мельничук сказав, що саме патріотичне виховання молоді відіграє велике значення для майбутнього країни.

«Патріотичне виховання молодого покоління – питання № 1, що стоїть перед владою. Якщо змалечку ми будемо привчати дітей до вшанування пам’яті про історичне минуле країни, вони будуть дорожити незалежністю», – сказав депутат.

Протягом всієї ходи від площі Митної, по вулиці Франка, проспекту Свободи і до площі Ринок до колони долучалися львів’яни та гості міста. Всі вигукували гасла: «Слава Україні! Героям Слава!», «Слава Євгену Коновальцю! Роману Шухевичу! Степану Бандері!». Також славили сучасних героїв Майдану і східного фронту.

Як зазначив перший заступник голови ОДА, депутат обласної ради від «Свободи» Йосиф Ситник, свято визвольної річниці героїв УПА підтримують на всіх рівнях влади.

«І у Львові, і у Києві – всі позитивно ставляться до героїв УПА. Адже саме вони – історичні постаті – надихають бійців, які наразі перебувають у зоні АТО, на перемогу», – підкреслив Ситник.

На площі Ринок учасників урочистої ходи зустрічали оплесками. Поміж чоловіків була львів’янка Надія, яка на свято прийшла з двомісячною донею. Для обох таке дійство відбувається вперше.

«Вшанування пам’яті героїв УПА для мене є національним святом. І я хочу, аби моя доня знала, як її мати ставиться до воїнів повстанської армії», – сказала Надія.

На запитання кореспондента «Вголосу» чи будуть і надалі проводитися подібні акції, Любомир Горбач підтвердив, що так.

«Ми будемо збиратися, бо ця боротьба української повстанської армії була яскравою. Вона пройшла крізь всі прошарки середовища, серед бідних людей і серед інтелігенції. Отож, пам’ятаємо!», – наголосив організатор.