Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Цьогоріч на одному із найбільших фестивалів історичної  реконструкції в Україні, за словами організаторів, його відвідувачі могли здійснити мандрівку в часі крізь століття, поринувши в атмосферу лицарства, випробувати себе у нічному штурмі фортеці під проводом досвідчених тустанських воїнів та взяти участь у різноманітних майстер-класах. 

При цьому технологічною новинкою 13-го фестивалю стала локація віртуальної реальності, де відвідувачі змогли здійснити захопливий VR-політ над фортецею.

Традиційно діяли і такі локації: ремісничі цехи, що пропонують друк гравюр, шиття середньовічних шкіряних записників, вибійки на тканині, малювання на левкасових дошках мініатюр з середньовічних манускриптів, майстер-класи із слов’янської та готичної європейської каліграфії, малювання середньовічних буквиць та ініціалів, розкриття таємниць виготовлення пергаменту.

Також – бойова школа, де гості фестивалю могли не лише спостерігати за боями, а й опанувати різні види зброї: від легких одноручних мечів і сулиць – до важкої древкової зброї. При цьому ще й послухати лекції на історичну тематику, взяти участь у майстер-класах з середньовічної кулінарії та побачити експозицію середньовічного побуту.

Окрім цього, на літературній галявині запрошували послухати авторську поезію, декламацію середньовічних творів, а бойки зустрічали гостей фестивалю піснями, танцями та майстер-класами.

Не забули організатори і про дозвілля дітей: влаштували для малечі дитячий штурм фортеці, забави, танці та казки.

Окрім того, пропонували гостям стрільбу з каменеметних машин, майстер-класи від ремісників, квести, стрільби з луків та арбалетів, катання на конях, музичні виступи.

Проте найзахопливішими стали бої та виступи лицарів, нічна реконструкція штурму фортеці та лазерне дійство.

До слова, захід вперше відбувся в 2006 році і є найстарішим в Україні історичним фестивалем, який проводиться щорічно без перерв.

Як писав «Вголос», на Львівщині запрацював «Туристичний барометр Тустані».