Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Обійшовши сьогодні центр міста, ми не помітили жодних змін: алкоголь як прикрашав вітрини магазинів, особливо алкомаркетів, так і залишився там. Продавці запевняли, що вперше чують про таку заборону, однак діятимуть відповідно до наказів свого керівництва.

Нагадаємо, 19 лютого виконавчий комітет Львівської міської ради вніс зміни до рішення виконавчого комітету від 20.12.2010 №1768 «Про заборону роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (окрім безалкогольного)», доповнивши його пунктом про заборону оформлення віконних вітрин продукцією алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі та малих архітектурних формах. Рішення має рекомендаційний характер для суб’єктів господарювання.

Начальник відділу міжвідомчих проектів Львівської міської ради Олена Хестанова в коментарі «Вголосу» розповіла, що рішення набуло законної чинності з моменту підписання його міським головою. «Його було ухвалено 19 лютого, на сьогодні воно набуло чинності. Районні адміністрації будуть скеровувати відповідні листи-повідомлення суб’єктам підприємницької діяльності. Спочатку вони матимуть рекомендаційний характер, ми розраховуємо на підтримку та свідомість наших підприємців», – зазначила вона.

У ЛМР здивовані, що в самих суб’єктах торгівлі про цю заборону ще не знають, адже рішення активно обговорюють у соцмережах, його розповсюдили у ЗМІ.

«Можливо, підприємцям вигідно про нього не чути. Хоча сьогодні третій робочий день, тому навряд чи хтось устиг отримати листа, навіть якщо такий уже надіслано», – додає О. Хестанова.

Вона також зазначила, що в самому рішенні немає визначеного терміну для приведення вітрин у відповідність.

«Але, гадаю, місяця буде достатньо, щоб належно оформити вітрини магазинів. Якщо не буде реакції, вживатимуть певні штрафні санкції в межах чинного законодавства. Оскільки закон забороняє рекламу алкоголю та пива, насамперед будуть скеровувати вимоги в межах цього закону і застосовувати штрафні санкції. Так само подаватимемо на розгляд міської ради пропозиції про позбавлення паспортів на малі архітектурні форми. Якщо це стаціонарні об’єкти – звертатимемося до фіскальної служби щодо позбавлення їх ліцензій», – пояснює чиновниця. І запевняє, що працівники виконавчих органів спільно з депутатським корпусом проводитимуть роз’яснювальну роботу, переконуватимуть підприємців добровільно прислухатися до цього рішення.