Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Як розповів настоятель храму о. Степан Сус, реставратори присвятили відновленню фресок 3 роки роботи. На це було потрачено близько 6 млн грн.

«Під час проведення робіт вдалося відкрити та врятувати унікальні ілюзіоністичні зображення авторства Франциска Григорія Екштайна.  Реставратори – а це українсько-польська група студентів та професорів – змогли зберегти дух давньої епохи», зазначив він.  Сподіваюсь також, що знайдемо необхідні кошти, аби завершити реставрацію повністю хоча б стелі Гарнізонного храму до 2020 року».

Зазначимо, роботи виконувала міжнародна команда спеціалістів з Академії мистецтв м. Кракова та м. Львова за фінансової підтримки парафії, окремих меценатів, Міністерства культури і народної спадщини Польщі та Малопольського воєводства.

Довідка

Гарнізонний храм св. ап. Петра і Павла має 407 років. Перший камінь для будівництва цього храму був закладений 31 липня 1610. Будівництво тривало 30 років. Стінопис храму – з 18 ст. Його зробили батько і син Екштейни. Це єдиний стінопис у місті Львові авторства цих митців – до міста їх спеціально запросили єзуїти для розпису храму.

 

«Вголос»