Про це повідомляє власкор «Вголосу».

Ініціатива встановлення пам’ятника належить луцькому бізнесмену Андрію Покровському, який був знайомий з Андрієм Кузьменком упродовж багатьох років.

На відкриття пам’ятника прибули й мер Луцька та батьки загиблого музиканта Ольга Михайлівна та Віктор Кузьмич, які подякували всім, хто долучився до створення та відкриття монумента.

Мама Андрія Кузьменка розповіла, що перед смертю його дуже турбувала війна, він жив тими подіями, постійно приходив, щоб порадитися, передавав щось бійцям, показував фото, кому і як можна допомогти, тому смерть співака певною мірою пов’язана з бойовими діями на Сході.

«Я вважаю чомусь, що його смерть пов’язана з тою війною, і з тим, що він у такому жахливому темпі працював, постійно в напрузі та весь час близько до Сходу. Я казала йому не їхати туди, а він постійно був там», – зазначила вона.

Ольга Михайлівна зізналася, що нещодавно з Волновахи надійшов лист, де в батьків просили дозволу назвати вулицю на честь музиканта.

Своєю чергою, Віктор Кузьмич наголосив, що Кузьма дуже любив Волинь, вона надихала його на творчість. Окрім того, за його словами, Луцьк став першим містом, де спочатку зробили щось на честь сина, а вже потім про це повідомили.

«Цей пам’ятник для нас  велика несподіванка. Я вперше таке бачу, що люди спочатку роблять, не обіцяють і показують результат», – додав він.

Насамкінець місцеві гурти «Фіолет» та «Санмай» ушанували пам’ять музиканта, виконавши найвідоміші пісні «Скрябіна» в акустичному форматі.

Нагадаємо, 2 лютого, біля села Лозоватка у Криворізькому районі Дніпропетровської області в ДТП загинув 46-річний український співак, лідер групи «Скрябін» Андрій Кузьменко.