Щодо «Свободи» Олексій Гарань зазначив, що вона неодмінно матиме своїх представників у парламенті за рахунок мажоритарки.
«Очевидно, що «Свобода» буде мати своїх представників у парламенті по мажоритарних округах. І це є позитив, що об’єднана опозиція і «Свобода» досягли цієї угоди. Я розцінюю це як позитивний момент. Чи пройде список, інтрига зберігається, бо зрозуміло, що тут буде протидія з боку влади», – наголосив політолог.

Він зазначив, що на цих виборах Україна буде мати і певну розпорошеність національно-демократичного електорату, хоча і не в таких масштабах, як це було раніше.

«Тим не менше, я побоююся, що 1% згорить точно. І 1% голосів – це голоси, які можуть бути віддані за «Нашу Україну», – розповів Олексій Гарань.

За його словами, більше відсотка «Наша Україна» навряд чи візьме. Крім того, за словами політолога, буде цікаво спостерігати за ситуацією довкола «Української платформи «Собор», яка сформувала свій список з громадських діячів.

«Ідея цікава, але вони пізно за це взялися. І соціологічні виміри не фіксують взагалі їх присутності в електоральному полі. Вони публічно пообіцяли, що якщо список не буде долати 5% бар’єр, то на Покрови (14 жовтня - Вголос) вони знімуться з дистанції. Побачимо. Я думаю, що тут не про 5% ідеться, тут поки немає і піввідсотка. Я сподіваюся, що вони виконають свої обіцянки», – додав Олексій Гарань.