1. Хатльгрімскіркья

Лютеранська церква в Рейк'явіку - четверта за висотою будівля у Ісландії. Проект церкви був розроблений в 1937-ому році архітектором Гудйоуном Самуельсоном. На будівництво церкви знадобилося 38 років.

Церква знаходиться в центрі Рейкявіка, і її видно з будь-якої частини міста. Вона стала однією з головних визначних пам'яток міста, а також використовується в якості оглядової вежі.

2. Нотр-Дам-дю-О

Бетонна паломницька церква, побудована в 1950-55 роках у французькому місті Роншан.

Архітектор Ле Корбюзьє, не будучи релігійним, погодився взятися за проект, за умови, що католицька церква надасть йому повну свободу творчого самовираження.

Спочатку нестандартна будівля викликала бурхливі протести місцевих, які відмовлялися подавати в храм воду і електрику, однак до теперішнього часу туристи, які приїжджають подивитися на нього, стали одним з основних джерел доходу роншанців.

3. Ювілейна церква

Або Церква Милосердного Бога Отця - це суспільний центр в Римі. Вона була побудована архітектором Ричардом Мейером в 1996-2003 роках з метою пожвавити життя мешканців району.

Храм побудований зі збірного залізобетону на трикутному майданчику на кордоні міського парку в оточенні 10-поверхових житлових і громадських будівель.

4. Міланський собор

Всесвітньо відома, четверта за величиною церква в світі, розташована в самому центрі Мілана і є його символом.

Це пізньоготичне диво, що має цілий ліс шпилів і скульптур, мармурових гострокінцевих башточок і колон. Біломармуровий собор будувався більше 5 століть.

5. Церква Парапортіані

Сліпучо-біла церква розташована на грецькому острові Міконос. Храм був побудований в 15-17 століттях і складається з п'яти окремих церков: чотири церкви побудовані на землі, а п'ята розташована на цих чотирьох.

6. Собор Пресвятої Діви Марії

Кафедральний собор католицької архієпархії Бразиліа споруджений в стилі модернізм за проектом відомого архітектора Оскара Німейера. У 1988-ому році Оскар Німейєр отримав Прітцкерівську премію за проект Собору.

Будівля складається з 16 гіперболоїдних колон, що символізують руки підняті до неба. Простір між колонами закрито вітражами.

7. Храм св. Георгія

Печерна церква, цілком вирубана в скелях, знаходиться в ефіопському місті Лалібела. Будівля являє собою хрест 25 на 25 метрів і на стільки ж йде під землю. Це диво було створено в 13-ому столітті за наказом царя Лалібела.

8. Мечеть в Тирані

Проект культурного центру в столиці Албанії Тирані, в який увійдуть мечеть, ісламський культурний центр та Музей релігійнї згоди. Міжнародний конкурс на проект виграло в минулому році датське архітектурне бюро BIG.

9. Соляний собор Сіпакіра

Собор Сіпакіра в Колумбії висічений у твердій соляній скелі. До вівтаря веде темний тунель. Висота собору - 23 м. Він вміщує понад 10 тис. осіб.

Раніше в цьому місці була шахта, яка використовується індіанцями для отримання солі. Коли необхідність у цьому відпала, на місці шахти з'явився храм.

10. Надувна церква

Голландський філософ Френк Лос (Frank Los) вигадав надувну церкву Transparent Church, яку можна звести в будь-якому куточку земної кулі і за будь-яких умов: на фестивалях, приватних вечірках та інших масових заходах. Надувна церква легко вміщається в багажнику автомобіля і в готовому вигляді вміщує близько 30 парафіян.

Джерело: adme.ru