Прес-служба Івано-Франківської ОДА після прес-конференції голови ОДА п. Романа Ткача з приводу перших 100 днів його перебування на посаді розповсюдила прес-реліз, в якому навела чисельні звіти діяльності нової влади. Подаємо матеріал повністю - висновки робіть самі.

"Зупиняючись на питаннях фінансово-бюджетної сфери голова облдержадміністрації зазначив, що за січень-квітень 2005 року до бюджету усіх рівнів в цілому по області надійшло податків, зборів та інших обов’язкових платежів в сумі 403,0 млн. грн., що більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 110,6 млн. грн. (37,8%).

До загального фонду державного бюджету за звітний період в цілому по області сплачено платежів в сумі 184,2 млн. грн. або 104,9%, з них доходів за рахунок яких здійснюється перерахування дотації, вирівнювання області - 79,8 млн. грн. або 71,0%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року зазначені надходження відповідно збільшились на 38,0 млн. грн. (26,0%) та зменшились на 19,2 млн. грн. (19,4%).

До місцевих бюджетів надійшло доходів загального та спеціального фондів (без врахування трансфертів з державного бюджету) в сумі 153,7 млн. грн., що на 36,1 млн. грн. (30,6%) більше надходжень минулого року в тому числі: до загального - 113,9 млн. грн., що більше на 22,1 млн. грн. (24,0%); спеціального - 39,8 млн. грн. більше на 14,0 млн. грн. (54,1%).

В області забезпечено виконання доведених Міністерством фінансів України розрахункових обсягів по доходах, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, - на 112,0%. В порівнянні з відповідним періодом минулого року вони зросли на 21,0 млн. грн. (26,6%), в той час, коли за аналогічний період 2004 року до 2003 року - ріст склав 2,3 млн. грн. (3, 0%).

При затвердженні місцевих бюджетів на 2005 рік обсяг таких доходів було збільшено на 20,7 млн. грн. Виконання затверджених планових показників забезпечується по 12 бюджетах із 20.

Місцеві бюджети стали більш соціально-спрямованими - такі видатки в загальному обсязі (233,4 млн. грн.) складають 87,2 % проти 78,7% у першому кварталі минулого року.

У загальній сумі видатків на охорону здоров’я припадає 24,9% (58,2 млн. грн.), освіту - 36,4 % (85,1 млн. грн.), соціальний захист та соціальне забезпечення - 20,7% (48,5 млн. грн.).

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року вони зросли по охороні здоров’я відповідно на 13,7 млн. грн. або 30,7 % , в освіті - 21,9 млн. грн. або 34,5 %, в галузі соціального захисту та соціального забезпечення - 0,9 млн. або 30,8 %.

Покращився стан із виплатою заробітної плати бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів.
Зокрема, на сьогоднішній день в середньому по області виплачено близько 50,0% заробітної плати за травень поточного року.

У нових розмірах проводиться виплата окремих допомог сім’ям з дітьми та одноразової допомоги при народженні дитини. За квітень п. р. призначено таку допомогу 125 матерям.

Вперше по інтернатних закладах освіти враховано видатки на доведення грошових норм харчування до натуральних норм. При цьому збільшено норми по харчуванню:

- по інтернатних закладах освіти - із 11,5 грн. до 19 грн. (на 65,2%),
- соціального захисту - із 5,4 грн. до 8, 18 грн. (51,5%),
- по спеціалізованих дитячих закладах охорони здоров’я - із 3,22 грн. до 10,41 грн. (3,2 рази).

Протягом звітного періоду 2005 року в області набули розвитку нові підходи до вирішення проблем малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, інвалідів, пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Вирішувались питання щодо покращення умов проживання підопічних інтернатних установ та соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян територіальними центрами.

За 5 місяців поточного року 188 інвалідів забезпечено колясками різних модифікацій на суму 355,2 тис. грн. Крім цього, 1300 інвалідів забезпечено іншими засобами реабілітації на суму 69,7 тис. грн.

В квітні поточного року в Залучанському дитячому будинку-інтернаті Снятинського району відкрито відділення медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів з вадами психофізичного розвитку. Джерелами фінансування створення відділення були поступлення з обласного бюджету, спонсорських поступлень та гуманітарної допомоги.

Протягом 2005 року з резервного фонду обласного бюджету виплачено 101,8 тис. грн. для надання матеріальних допомог громадянам на лікування, на перевезення тіла родичів, загиблих за межами України, на відшкодування збитків заподіяних стихійним лихом та забезпечено спецавтотранспортом інвалідів війни на суму 393,1 тис. грн.

Крім цього, за рахунок коштів обласного бюджету виділено грошову допомогу 369 малозабезпеченим громадянам на загальну суму 82,1 тис. грн.

В загальному по області за 100 днів створено близько 2 100 робочих місць.
Відновлено єдине в державі виробництво металічного магнію на ЗАТ “Магній” у м. Калуш, завдяки чому роботою забезпечено понад 1200 працівників, вдвічі збільшено відрахування до бюджетів усіх рівнів.

Введено в дію підприємство з виробництва шкіри ТОВ “Світ шкіри” (м. Болехів) та створено 60 робочих місць.
На ВАТ “Промприлад” впроваджено у виробництво сучасні енергозберігаючі освітлювальні прилади. Завершується підписання контракту з італійською фірмою “Faeluke” на виготовлення 1000 шт. вуличних світильників, що забезпечить на 0,5 млн. грн. збільшення обсягів виробництва і на 200 тис. грн. платежів до бюджетів всіх рівнів.

В результаті санації відновлено виробництво на новоствореному виробничому комплексі “Автоливмаш”. Виготовлена перша лінія з сортування та переробки твердих побутових відходів потужністю 50 тис. тонн в рік і проводяться підготовчі роботи по її монтажу в м. Івано-Франківську, а також завершується виробництво другої лінії потужністю 100 тис. тонн.

Вивчено питання дотримання норм чинного законодавства при проведенні приватизації та банкрутства провідних підприємств області. Прокуратурою області відкриті кримінальні справи по факту зловживання службовим становищем керівниками ВАТ “Карпатнафтомаш” та ухилення від сплати податків.

За участю Держспоживстандарту, Міносвіти, НАК “Нафтогаз України” та облдержадміністрації на базі ІНТУНГ проведена Всеукраїнська науково-технічна конференція “Вимірювання витрати та кількості газу”, на якій прийнято рішення про створення Технічного комітету з вимірювання витрати та кількості газу та води.

Для сприяння розвитку підприємницької діяльності в області відкрито бізнес-інкубатор в місті Івано-Франківську, який забезпечено необхідними основними засобами та оргтехнікою, а Регіональним фондом підтримки підприємництва виділено 50 000 грн. на облаштування його приміщень.

Попри всі здобутки голова ОДА не оминув і недоліки. Найбільшим недопрацюванням у своїй роботі Роман Ткач вважає те, що впродовж усього часу не вдалось зламати негативний стереотип про владу, який склався в минулому. За словами Романа Ткача, влада і суспільство в Україні – це два світи, які колись існували паралельно і зустрічались лише двічі на п’ять років - на парламентських та президентських виборах. Сьогодні, на його думку, необхідно зруйнувати бар’єр між владою та народом, бо тільки разом можна досягнути бажаного результату, і він докладатиме максимум зусиль для цього.

Роман Ткач подякував журналістам за увагу до роботи облдержадміністрації та об’єктивне висвітлення її діяльності. Голова ОДА висловив сподівання на активну співпрацю зі ЗМІ у вирішенні основних проблем, а також зазначив, що критичні публікації в пресі є корисними і спонукають до ще активнішої діяльності в напрямку соціально-економічного та культурного розвитку Прикарпаття." 

ПІАР