“Станом на 15 червня в рамках акції “Вимагай справедливості” Українська народна партія зібрала понад 100 тис. підписів на підтримку законодавчого визнання воїнів УПА учасниками національно-визвольних змагань”, - про це повідомив заступник голови Української народної партії Олекса Гудима.

Як повідомила прес-служба УНП, Гудима зазначив, що збір підписів ведеться активістами обласних та районних організацій УНП; зібрані підписи також надходять на підписних листах, поширених через партійну газету “Народне слово”. До Дня Незалежності УНП має намір зібрати понад 1 млн. підписів. Підписи заплановано передати Президенту, прем‘єр-міністру України та спікеру Верховної Ради.

На своєму з‘їзді УНП у лютому партія ухвалила Заяву, в якій оприлюднила свою позицію щодо необхідності надати всім учасникам національно-визвольних змагань українського народу у ХХ столітті статусу учасників бойових дій. Заяву з цього приводу оприлюднила також партійна фракція у парламенті.

25 травня Українська народна партія розпочала акцію “Вимагай справедливості” з метою привернути увагу до необхідності примирення в українському суспільстві та припинення практики поділу людей старшого віку на “правильних” і “неправильних” ветеранів. До Дня Незалежності УНП висловила намір зібрати понад 1 млн. підписів. Підписи заплановано передати Президенту, прем‘єр-міністру України та спікеру.