Про це повідомили у прес-службі Мін’юсту.

«Отримавши цей висновок, ми зможемо невідкладно реалізувати і запропонувати українському парламенту прийняти зміни до виборчого законодавства», – наголосила міністр юстиції України Олена Лукаш під час засідання третього «круглого столу» на тему: «Обговорення рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо перегляду положень Закону України «Про вибори народних депутатів України», який пройшов 03 жовтня 2013 року у Києві.

Міністр юстиції висловила подяку експертам Венеціанської комісії та Бюро демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ за надання Мін’юсту вкрай важливої експертної допомоги і підтримки у цьому напрямку.

«Ініціатива Міністерства юстиції щодо проведення «круглих столів» була схвально сприйнята та підтримана парламентарями, представниками громадянського суспільства та нашими європейськими партнерами», – зазначила вона.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські схвально оцінив під час засідання «круглого столу» дії Міністерства юстиції України щодо публічного обговорення рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо змін виборчого законодавства, акцентувавши увагу на прозорості та відкритості процесу обговорення і залучення до цього широкого кола громадськості. «Ми бачимо, як Міністерство юстиції України відкрито оприлюднює на своєму сайті повну стенограму таких засідань, і це похвально», – зазначив він.

Учасники «круглого столу» – представники влади, опозиції, експерти, науковці – під час обговорення висловили одностайність щодо неможливості передачі від Центральної виборчої комісії до окружних виборчих комісій функцій по реєстрації кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах та пов’язаного з ним затвердження тексту виборчого бюлетеню для голосування в таких округах.

Під час дискусій наголошувалось, що рекомендації міжнародних експертів повинні враховувати особливості вітчизняного виборчого процесу.