Ініціативу Австралії і Євросоюзу щодо проведення незалежного розслідування джерела коронавірусу в світі підтримали 62 країни.

Про це повідомила австралійська телерадіомовна корпорація АВС, передає Інтерфакс-Україна.

Підтримка прозвучала напередодні відкриття в понеділок в Женеві асамблеї Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

Європейські країни і Австралія об'єднали зусилля в підтримку проекту пропозиції ЄС, який закликає до "неупередженої, незалежної і всеосяжної оцінки скоординованих ВООЗ міжнародних заходів у сфері охорони здоров'я у відповідь на COVID-19".

У цій пропозиції конкретно не згадується Китай або місто Ухань, де, як вважають, почався спалах хвороби. Проте, як повідомили джерела в австралійському уряді, формулювання в пропозиції ЄС були досить жорсткими, щоб забезпечити належне і ретельне розслідування, хоча вони все ще називають це "першим кроком" до забезпечення прозорості.

На цьому етапі ні Китай, ні США не підтримали цю пропозицію. Дипломати ЄС та Австралії все ще працювали в неділю, щоб переконати обидві великі держави надати їм підтримку.

Як повідомлялося, глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва прогнозує, що світова економіка повернеться на докоронавірусний рівень через 3 роки.