Президент Білорусі Олександр Лукашенко позбавив колишнього міністра культури і колишнього посла у Франції Павла Латушка і екс-посла в Словаччині Ігоря Лещеню дипломатичного рангу надзвичайних і повноважних послів. Лукашенко покарав дипломатів за підтримку протестів в Білорусі.

Відповідні укази Олександр Лукашенко підписав 16 вересня, інформує агенція БелТА.

Латушка і Лещеню позбавили дипломатичного рангу за “здійснення вчинків, що ганьблять державну (дипломатичну) службу”.

Іншим указом Лукашенко звільнив з посади і позбавив дипломатичного рангу посла Білорусі в Латвії Василя Марковича. Причина – “неналежне виконання посадових обов’язків”.

Зазначимо, що посол Василь Маркович був недавно викликаний в МЗС Латвії для пояснення заяв Лукашенка про те, що протести в Білорусі фінансувалися, в тому числі з Латвії.

Білоруський посол у Словаччині Ігор Лещеня був першим дипломатом, який підтримав протести в Білорусі. 18 серпня Лещеня подав у відставку, а 24 серпня Лукашенко його звільнив.

Павло Латушко – колишній міністр культури Білорусі, екс-посол у Франції і колишній гендиректор Купалівського театру, якого звільнили після того, як він підтримав протестувальників. Латушко був змушений виїхати з Білорусі, так як йому погрожували кримінальною відповідальністю. Спочатку він виїхав до Польщі, потім переїхав до Литви.

Також Лукашенко звільнив із займаної посади посла Білорусі в Іспанії Павла Пустового за “неналежне виконання посадових обов’язків”.

Раніше Олександр Лукашенко призначив нового генерального прокурора Білорусі. Ним став колишній голова держкомітету судових експертиз Андрій Швед. Попередній генпрокурор працював на цій посаді 9 років.