На першому енергоблоці Білоруської АЕС, який був відкритий 7 листопада за участю Олександра Лукашенка, сталася поломка.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на Міністерство енергетики Білорусі.

"На першому енергоблоці Білоруської АЕС триває етап "Енергетичний пуск". Даний етап передбачає режими роботи енергоблоку на різних рівнях потужності (до 500 МВт), а також перевірку стійкості роботи енергосистеми при неодноразовому її зниженні.В ході проведених випробувань, згідно з програмою цього етапу, виявлено ​​необхідність заміни окремого електротехнічного вимірювального обладнання. Роботи щодо заміни цього обладнання здійснюються згідно з технологічним регламентом. Наразі на енергоблоці проводяться випробування і роботи згідно з етапною програмою. Всі технологічні системи функціонують у штатному режимі", - , - йдеться у повідомленні.

Видання TUT.by пише, що причина зупинки - вибухи декількох трансформаторів напруги (вони призначені для зміни напруги в силових електричних ланцюгах) на одному з агрегатів, пов'язаних з генератором.

Анонімне джерело розповіло, що формально "нічого незвичайного не сталося", аналогічне сталося на Ленінградській АЕС, але розслідування, відновлення схеми видачі потужності і повторне налагодження займе багато часу.

Читайте більше актуальних новин України та світу: