Вчора у Львові, 2 квітня, в Історичному музею відкрився фестиваль «Французька весна», повідомив кореспондент «Вголосу».

«Для мене велика честь і велика радість повернутися до Львова, звідки я почну у цьому році довгу подорож Україною, - зазначила з нагоди відкриття фестивалю Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон. - Це не лише фестиваль, але і традиція, яка постійно зростає завдяки кількості глядачів. Саме завдяки учасникам фестивалю і важливого внеску усіх наших партнерів ця подія стала важливим місцем  зустрічі в Україні».

Ізабель Дюмон високо оцінила відмінну гостинність та привітне ставлення українців до французької культури. А девіз міста «Львів відкритий для світу» чудово вписується, на її думку, у наше спільне прагнення поділитись емоціями та смаками. Діалог у межах фестивалю, підкреслила вона, повинен надихати мислителів та митців, а наша молодь черпати ідеї з цінностей таких інтелектуальних обмінів.

За багаторічну співпрацю та розвиток українсько-французьких стосунків чотирьом львів’янам Ізабель Дюмон вручила почесні нагороди:

Орден Академічних пальм  отримала Наталія Демчук яка очолювала Альянс Франсез  міста Львова  (з моменту створення Ініціативного комітету Альянс Франсез  у 2002 році  до 2017 року).   

Орден Мистецтв та літератури  вручили Василю Кметю, директору  Наукової бібліотеки ЛНУ ім.І.Франка, чинному Президенту Альянс Франсез Львова, Роману Чмелику, директоруЛьвівського історичного музею, а також Маркіяну  Іващишину,  директору   арт-центру «Дзиґа».

Фестиваль триватиме протягом квітня  і проходить у Києві, Бердичеві, Дніпрі, Запоріжжі, Івано-Франківську, Львові, Одесі, Рівному та Харкові. Його організатори  пропонують зануритись у розмаїття французького мистецтва, а також оцінити результати франко-українського співробітництва, новаторські проекти і запрошують до обміну креативу та розваг.