В міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, Віце-прем’єр-міністр Ольга Стефанішина разом із Першою Леді Оленою Зеленською відкрили виставку «Річ у тім…» у рамках щорічної міжнародної акції «16 днів проти насильства».

Це історії жертв домашнього насильства, які звернулися за допомогою до Нацполіції, інформує Урядовий портал.

“Річ у тім, що проблема домашнього насильства з’явилася не у 2020. А пандемія коронавірусу ще й підкреслила цю проблему та вивела її у трійку “лідерів” після світової економічної кризи та боротьби із вірусом в Україні. Домашнє насильство досі замовчується, але ми об'єднали свої зусилля на найвищому рівні, щоб усі постраждалі від нього, знайшли захист і отримали всю необхідну допомогу. У рамках реалізації державної політики запобігання та протидії домашньому насильству і завдань, визначених в Указі Президента щодо питань боротьби із домашнім насильством, який був нещодавно підписаний, ми будемо нарощувати ці зусилля, щоб наші громадяни були впевнені: у разі необхідності кожен і кожна отримають всю необхідну допомогу та захист”, - сказала Ольга Стефанішина.

Першочергова увага спрямована на допомогу тим, хто страждає від домашнього насильства або є його свідком.

Ольга Стефанішина також зазначила, що держава приділяє додаткову увагу будівництву нових та модернізації вже існуючих центрів допомоги постраждалим від домашнього насильства, заплановано створення 450 додаткових служб підтримки для постраждалих осіб.

“Притулки в Україні повинні бути європейського зразка та стандарту. Щоб людина, яка постраждала від кривдника вдома, могла одразу у притулку отримати якісну кваліфіковану допомогу. Для цього ми розробляємо єдині стандарти для спеціалізованих закладів, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства відповідно до кращих європейських практик”, – зазначила Ольга Стефанішина.