22 червня, о 16.00 в Печерському районному суді Києва розглядалася скарга адвоката голови Донецької обласної ради Бориса Колесникова Андрія Федура на слідчого Якова Такташева, який веде справу Колесникова.

Про це повідомила прес-служба Донецької обласної ради. Як заявив Федур на суді, Такташев заборонив йому ксерокопіювати документи у справі Колесникова. (Справа складається з 16 томів і містить близько 4 тис. документів. Зараз формується вже сімнадцятий том).

За даними прес-служби облради, 7 червня, коли Федур з дозволу Такташева вже приступив до ксерокопіювання деяких документів (з 1,6 і 16 томів) і пропрацював близько 4 годин, слідчий несподівано заборонив подальше копіювання і знищив ті копії, які вже було зроблено. Після цього адвокат письмово звернувся до слідчого з клопотанням про продовження копіювання, проте Такташев, стверджують у прес-службі, в обхід закону, не відповів на його лист постановою, яка необхідна для відповіді на клопотання. "Подібна дія слідчого є очевидним порушенням, оскільки законом передбачена навіть спеціальна посада – прокурор з нагляду, який зобов'язаний стежити за всіма процесуальними моментами. В даному випадку прокурор з нагляду Удовиченко зобов'язаний нагадати Такташеву про те, що він повинен відповісти ухвалою на клопотання Федура. На суді Андрій Федур запитав Удовиченка, чому він не виконав свої прямі обов'язки, проте прокурор не відповів на це питання, визнавши своїм мовчанням власну помилку", відзначили в прес-службі облради.

Більше того, Федур заявив, що згідно із законом про адвокатуру, такі дії слідчого є прямим порушенням прав адвоката, якому дозволено ксерокопіювати документи справи. Федур розцінює це як перешкоджання його адвокатській діяльності і вважає, що все це робиться навмисно – з метою позбавити Колесникова елементарних прав і повноцінного ефективного захисту.

На його думку, документи не даються для копіювання ще й тому, що слідство боїться, що матеріали цієї справи стануть яскравим свідченням непрофесіоналізму слідства і замовного характеру справи. "Крім того, якщо ці документи будуть у нас на руках, їх не можна вже буде підмінити і сфальсифікувати", - заявив адвокат.

Рішення за підсумками розгляду скарги Федура мав сповістити 23 червня о 9.00. Вчора за підсумками судового засідання суддя оголосила перерву у винесенні ухвали.

На сьогоднішній день Федуру дозволено переписати всі матеріали справи, що цікавлять його, від руки.

УНІАН