Загалом, це третій показник в Україні – лише «Шахтар» та «Динамо» делегували більше. Тренери збірних України викликали на товариські та офіційні матчі 30 донеччан та 24 киян. Після «Карпат» за кількістю викликаних гравців йдуть «Дніпро» (12), «Металіст» (9) та «Іллічівець» (6).

Наймолодших, 17-річних гравців, збирав Олег Кузнецов. Зі структури «Карпат» йому приглянулося одразу шестеро виконавців: Олег Стецьків, Василь Кравець, Роман Лебедь, Олексій Гуцуляк, Дмитро Саутін та Юрій Кутний. Стільки ж гравців делегував «Шахтар», на одного більше – «Динамо».

18-річних збірників на товариські матчі проти Норвегії підбирав Олександр Головко. З «Карпат» викликані Олег Мозіль, Павло Макогон, Іван Лобай, Володимир Гладкий та Дмитро Кльоц. Більше лише у «Шахтаря» – семеро гравців.

Олександр Петраков, який формує збірну до 19-и років, не побачив в «Карпатах» жодного достойного виконавця. Можна пригадати, що після розгромної поразки у Львові від поляків (0:6) цей тренер сказав: «Я дав можливість пограти львівським хлопцям, вони не грали в мене в складі. Напевно, це моя вина у тому, що я поставив такий склад». Цікаво, що в тому матчі, але лише у першому таймі, грало всього двоє карпатівців – хавбек Юрій Яструб і форвард Тарас Завійський. Чи можна було їх звинувачувати за провали оборони? Але тренеру, як то кажуть, видніше. Після цього карпатівців Олександр Петраков не викликав. А на старті сезону запрошення до його збірної отримав воротар Роман Підківка, захисник Андрій Маркович та все той же Тарас Завійський, однак до Сербії вони не поїхали, оскільки зазнали травм. Таким чином, збірна до 19 років залишається єдиною, де нема жодного карпатівця.

Володимир Горілий, який очолив збірну до 20 років, викликав на ряд товариських матчів трьох карпатівців: захисника Дениса Мірошніченка, а також хавбеків – Амбросія Чачуа та Вадима Страшкевича. Таким чином, разом з «Дніпром», «Таврією» та «Шахтарем», «Карпати» делегували найбільше виконавців.

Із молодіжною збірною України під керівництвом Сергія Ковальця до Латвії поїдуть двоє «зелено-білих»: Євген Бохашвілі та Володимир Костевич, який зможе дебютувати за «синьо-жовтих». Найбільше до молодіжки викликано гравців з ФК «Севастополь».

Нарешті, дочекалися «Карпати» і запрошення від Михайла Фоменка. Головний тренер Національної збірної України викликав опорника Валерія Федорчука на матчі проти Польщі та Сан-Марино. Чи вдасться дебютувати капітану «Карпат» за збірну сказати важко, адже його конкуренти в центрі поля більш досвідчені у плані виступів за головну команду країни: Тарас Степаненко, Едмар, Тимощук, Гай та інші. Найбільше ж до збірної України викликано гравців «Дніпра» – шестеро.

Джерело: ФК «Карпати»