1700 із 1800 українців, які взяли участь у виборах Президента України в Португалії, проголосували за Віктора Ющенка, — повідомив сьогодні на прес-конференції голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець.
Про це Ростиславу Новоженцю, за його словами, розповіли представники УРП „Собор”, які перебувають на заробітках в Італії.
Ростислав Новоженець також повідомив, що за Віктора Януковича проголосували лише 60 українців.
Він розповів, що Асоціація українців „Собор”, яка була створена в Португалії з представників УРП „Собор”, взяла на себе організаційні роботи, щоб створити додаткові виборчі дільниці. Три тижні тому члени Асоціації провели Посольства України в Португалії, щоб кількість дільниць відповідала кількості українців в Португалії. За словами Ростислава Новоженця, в Португалії проживає і працює близько 300 тисяч українців, але зареєстровано з них лише 76 тисяч.
Ростислав Новоженець також зазначив, що не зважаючи на звернення і рішення ВРУ в Португалії було створено лише одну виборчу дільницю в Лісабоні, в приміщенні Посольства України в Португалії.
За словами Ростислава Новеженця, „на цій дільниці відбулося голосування, але не так як би того хотілося”, оскільки більшість українців в Португалії не змогли проголосувати.
„Зрозуміло, що влада все робила для того, щоб не допустити масове відкриття виборчих дільниць за кордоном, адже тих 5-7 млн. українців, які перебувають на заробітках , голосів віддали б левову частку голосів опонента нинішньої влади. Через це все було зроблено, щоб ці голосування були не чисельними і голоси не вплинули на результати виборів”, — наголосив він.