Процес легалізації (аболіції) тривав рівно півроку - від 1 січня до півночі 2 липня. За попередніми даними, можливістю легалізувати своє перебування в Республіці Польща скористалося понад 8800 іноземців. Більшість з них - 6817 - проживають в Мазовецькому воєводстві, де розташована столиця країна Варшава. Дані по іншим воєводствам значно скромніші: Лодзь (355), Люблін (221), Сілезія (216), Нижня Сілезія (205), Центральна Польща (197).

За даними Міністерства внутрішніх справ Польщі, найбільше заяв подали громадяни В’єтнаму (2026 осіб), на другому місці - українці (1941), далі - Пакистан (1321) та Вірменія (672). Уже відомо, що позитивне рішення прийняте стосовно 952 українців, 632 в’єтнамців, 340 вірмен. «Польське радіо» наголошує, що це дані станом на понеділок 2 липня. Остаточне число іноземців, які подали заяву про аболіцію, стане відомим лише за кілька днів, коли до управлінь у справах іноземців надійдуть всі документи, вислані поштою. Причому розглядатимуть лише ті, на яких дата поштового штемпеля - не пізніше 2 липня.

Легалізація перебування надається у формі дозволу на проживання терміном на два роки. Упродовж цього часу іноземець може офіційно отримати роботу на підставі трудового договору без додаткового дозволу і юридично врегулювати своє подальше перебування в Польщі. Крім того вони також зможуть здійснити візити до країн походження, після чого без перешкод повернутися до Польщі. Також їхні дані будуть вилучені зі списку небажаних в країні іноземців.

Право на амністію мали лише ті, хто прибув до країни до 20 грудня 2007 року, і ті, кому відмовили в статусі біженця до 1 січня 2010 року. При цьому від пошуковувачів не вимагали даних про джерела доходів і прописку. Усе, що треба було подати - заяву, документ, що засвідчує особу і відбитки пальців.

Щоправда, це зовсім не означає, що всі 8800 іноземців автоматично позбудуться статусу нелегалів. «Чи клопотання буде розглянуто позитивно, насправді вирішуватиме лише один критерій — період перебування в країні», - каже голова Управління у справах іноземців Рафал Роґаля. За прогнозами, близько чверті поданих заявок будуть відхилені. Тим не менше до прийняття остаточного рішення всі, хто подав заяву про легалізацію, матимуть право на законних підставах проживати в Польщі.
Усього в Польщі, за даними AFP, проживає близько 50-70 тисяч нелегальних мігрантів, а за данними «Польського радіо» ‒ 40-400 тисяч.

Фото: polradio.pl