Про це повідомив заступник Міністра економіки, заступник Голови української частини Українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва Василь Мармазов під час міжнародної конференції "Українсько-польський кордон: шанс чи бар’єр соціально-економічного розвитку", повідомляє прес-служба відомства.

Протягом 1999-2008 років експорт українських товарів та послуг до Польщі зріс у 7 разів, імпорт – більш ніж у 16 разів. Хоча у кризовому 2009 році обсяги торгівлі скоротились удвічі, у 2010 році відбулось помітне відновлення двосторонньої торгівлі: товарооборот зріс на 37% і перевищив 4,5 млрд. дол., експорт українських товарів збільшився на 47%, імпорт польських товарів в Україну - на 28%.

Заступник Міністра зауважив, що минулого року фізичний обсяг торгівлі тільки між Україною та Польщею склав 10,5 млн. тонн (9,4 млн. тонн – український експорт та 1,1 млн. тонн – польський). У той же час через українсько-польський кордон переміщується і значна частина товарообороту між Україною та іншими країнами Європи, між країнами Європи та СНД і Азії.

Водночас Василь Мармазов наголосив, що у цьому році очікуються ще більші темпи зростання торгівлі. За його словами, у січні 2011 року експорт українських товарів до Польщі зріс у 2,1 разу, імпорт – на 26%. Січневі обсяги українського експорту до Польщі – понад 180 млн. дол. – є рекордними за всю історія співробітництва двох країн.

Значний позитивний вплив на динаміку подальшого економічного співробітництва між Україною та Польщею матиме підписання угоди про створення всеохоплюючої та поглибленої зони вільної торгівлі Україна-ЄС, яке планується провести у другому півріччі 2011 року під головуванням Польщі в ЄС.

«Прикордонна інфраструктура стає все більш вузьким місцем на шляху українсько-польського співробітництва, а модернізація існуючих пунктів перетину кордону та будівництво нових суттєво відстає від динаміки розвитку торговельного співробітництва», - наголосив він.

Питання розвитку пунктів пропуску, прикордонної та транспортної інфраструктури на українсько-польському кордоні є одними із пріоритетних для Уряду України як з точки зору підготовки до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році, так і в контексті створення умов для розвитку економічної співпраці з європейськими країнами. Тому ці питання регулярно розглядаються в ході засідань Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва та, особливо, Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.