Про це повідомив під час селекторної наради з головами РДА начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Богдан Матолич.

«В державному фонді охорони навколишнього природного середовища на вивезення пестицидів з нашої області передбачено 2 млн грн. За ці кошти ми маємо вивезти згадані небезпечні відходи з Бродовського, Буського, Дрогобицького, Кам’янка-Бузького, Пустомитівського, Яворівського районів та м. Львова. З Кам’янка-Бузького району ми вивозитимемо пестициди у два етапи. Коштом державного фонду та коштом ЄС.

ЄС виділяє близько 1,5 млн євро на вивезення пестицидів з Львівщини в межах програми транскордонного співробітництва «Україна-Польща-Білорусь». Зараз цей проект проходить експертно-технічну оцінку в Європейській Комісії. Вивезення пестицидів коштом ЄС розпочнеться у жовтні, за умови, якщо ми отримаємо гранд», – додав Б. Матолич.

Під час наради він також повідомив, що у Львівській області є 572 сміттєзвалища. Лише 18 мають оформлені ліміти на утворення і необхідні дозволи на розміщення сміття.
Заступник голови Львівської ОДА Геннадій Дмитренко наголосив, що керівники районів повинні взяти під особистий контроль питання незаконних сміттєзвалищ. «Це особливо актуально у час спеки», – зазначив Г. Дмитренко.

Заступник голови ЛОДА також звернувся до голів РДА щодо оформлення необхідних документів на отримання коштів з обласного екологічного фонду. «Кошти закладено, а необхідних документів на їх отримання немає. Не надійшли документи від Рава-Руської міської ради на 100 тис. грн на реконструкцію очисних споруд, документів немає на фінансування заходів з вивезення пестицидів від Городоцької РДА на 200 тис. грн, Сколівської РДА – 100 тис. грн, Стрийської РДА – 385 тис. грн, Старосамбірської РДА – 200 тис. грн, Сокольської РДА – 115 тис. грн. У голів РДА є три дні, щоб підготувати необхідні документи. Не у повному обсязі подано документи від лісогосподарських підприємств, які підпорядковуються Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства», – наголосив Г. Дмитренко.